Archiwum artykułów

19-02-2021
Jazda na rowerze, popisy na placu zabaw, jazda na deskorolce - takie szaleństwa sprzyjają wielorakim urazom, wśród których utrata zęba wcale nie należy do rzadkości. Jeśli to mleczak zazwyczaj kończy się na strachu, ale jeśli wyłamie się stały ząb – najczęściej oznacza to poważniejsze problemy. Tak czy inaczej – nie panikuj. Sprawdź co należy robić w takiej sytuacji.
16-02-2021
Rodzice, którzy bez wsparcia lekarza i dietetyka żywią małe dzieci wyłącznie produktami roślinnymi, narażają je na wiele niebezpieczeństw. Bezpieczniejsza jest dieta wegetariańska.
12-02-2021
Czy guma do żucia to dobry sposób na to, by zapobiegać próchnicy? Fluor szkodzi dzieciom? Po szklance mleka przed snem nie trzeba myć zębów? Sprawdź, co wiesz o pielęgnacji zębów u dzieci.
09-07-2020
Jedna trzecia polskich ośmiolatków cierpi z powodu nadwagi i otyłości. Problem ten częściej dotyka chłopców. Co 10. polski ośmiolatek ma nieprawidłową wartość ciśnienia tętniczego. Co to znaczy? Ogromne problemy tych dzieci w najbliższej i dalszej przyszłości.
19-06-2020
Warto, żeby ojciec całą duszą bawił się z dzieckiem już od jego niemowlęctwa. Choćby dlatego, że dzięki ojcowskiemu zainteresowaniu maluch jest bystrzejszy, i nie mu tu znaczenia, czy dziecko jest chłopcem, czy dziewczynką.