Archiwum artykułów

26-11-2023
Zabawki, książki, artykuły kreatywne - co wybrać dla dzieci na święta?
Każde dziecko szuka pod choinką wymarzonego prezentu, który wpisze się w jego zainteresowania i pozwoli czerpać radość z zabawy. Tymczasem rodzice mają spory dylemat dotyczący tego, co właściwie wybrać dla swojej pociechy? Pluszaki, książki, artykuły kreatywne czy akcesoria sportowe - lista potencjalnych prezentów jest naprawdę długa, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się poszczególnym propozycjom.
22-08-2023
Najlepsze krzesełka do karmienia dzieci – ranking top 7 fotelików
Nowoczesne krzesełka do karmienia są praktyczne, estetyczne i bezpieczne. Mają często kilka funkcji, bo przydają się nie tylko do karmienia, ale też do zabawiania malucha i do prac plastycznych w przypadku przedszkolaków. Przeczytaj i dowiedz się, czym się kierować przy wyborze fotelika do karmienia. Poznaj TOP 7 najlepszych krzesełek dla dzieci.
16-08-2023
Innowacyjny smoczek anatomiczny dla wcześniaków i małych noworodków
Smoczek anatomiczny to najbezpieczniejszy rodzaj smoczka, bo nie zaburza naturalnego rozwoju dziecka. Są też w sprzedaży smoczki anatomiczne, zaprojektowane specjalnie z myślą o wcześniakach i noworodkach z niską masą urodzeniową. Na czym polega ich innowacyjność? Co warto wiedzieć o smoczkach anatomicznych? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
06-08-2023
Dlaczego zabawki mają duże znaczenie dla rozwoju dziecka?
Chyba każdy rodzic dba o to, aby jego dzieci miały wszystko, co najlepsze do prawidłowego rozwoju. Dlatego też w dziecięcych pokojach nie brakuje wygodnych łóżeczek, kolorowej pościeli i pluszaków, które umilają życie maluchom od pierwszych dni życia. Kiedy dziecko ma kilka tygodni, w jego życiu pojawiają się pierwsze zabawki. I to zabawkom w całości poświęcimy poniższy tekst. Zapraszamy do lektury.
03-08-2023
Kłopoty z wyżynaniem się zębów
Większość dzieci nie ma kłopotów z wyżynaniem się stałych zębów i niedługo po wypadnięciu mleczaków w ich buziach pojawiają się zęby stałe. Czasem jednak bywa tak, że mleczak wypadł, a ząb stały ani myśli wychodzić. Co wtedy?
13-06-2023
Wybierz najlepszą prywatną szkołę podstawową w Warszawie dla swojego dziecka
Wysoka jakość nauczania, zaangażowana kadra, czy też kameralne klasy to tylko niektóre z wielu zalet prywatnych szkół podstawowych. Zastanawiasz, która warszawska placówka sprawdzi się najlepiej? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji.
12-06-2023
Jak wybrać najlepszy żłobek prywatny dla Twojego dziecka
Żłobki prywatne cieszą się dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, takie rozwiązanie ma bowiem wiele zalet. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na prywatny żłobek i jak wybrać odpowiednie miejsce dla swojej pociechy.
15-05-2023
Czysty nos to zdrowe uszy
Na pewno odporności dziecko musi się uczyć i nabywać przez kontakt z rówieśnikami. Dla mnie, laryngologa, najważniejsze jest, żeby dzieci jak najmniej chorowały na uszy. To je przecież bardzo boli. Ponadto słuch to jeden z najważniejszych zmysłów. Czyście dziecku nos – radzi prof. dr hab. n. med. Artur Niedzielski , otolaryngolog, otorynolaryngolog dziecięcy, audiolog oraz foniatra, specjalista zdrowia publicznego.
13-04-2023
10 zasad zdrowego stylu życia dla dzieci i młodzieży
Samo tylko zdrowe żywienie to niestety za mało, aby dzieci mogły cieszyć się dobrym zdrowiem i uniknęły nadwagi czy otyłości. Sprawdź, co jeszcze znalazło się w nowej Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży.
17-03-2023
5 pomysłów na lunch do szkoły
Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka warto rozpocząć jak najwcześniej. Przygotowując maluchowi jedzenie do szkoły, należy zwrócić uwagę, by było zdrowe, ale też by zachęcało do jedzenia swoim wyglądem. Co można przygotować na lunch do szkoły? Jak, w bezpieczny sposób, można zabrać jedzenie do szkoły?
28-02-2023
Jak zachęcić dzieci do mycia zębów
Dzieci raczej nie przekonają racjonalne argumenty o potrzebie codziennego mycia zębów. Straszenie go chorobami zębów to także ślepa uliczka. Lepiej wykazać się kreatywnością. Podpowiadamy kilka sposobów.
12-02-2023
Kilka pomysłów na śniadanie dla dziecka!
Wiele osób uważa, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Z tego powodu warto zadbać o to, aby nasze dziecko rano przed wyjściem do przedszkola zjadło pełnowartościowe danie, które dostarczy mu energii na cały dzień. Żeby maluch dobrze się rozwijał, jego jadłospis powinien mieć nie tylko odpowiednią kaloryczność, ale również proporcje mikro- i makroskładników. Dzieci, które rosną, potrzebują nie tylko węglowodanów i zdrowych tłuszczy, ale przede wszystkim dużo białka, witamin i minerałów. Jaki posiłek można zaserwować dziecku na śniadanie? Przedstawiamy kilka pomysłów!