Archiwum artykułów

18-04-2024
Burgery, hot-dogi czy drożdżówki w menu młodego człowieka to wyjątkowo zły pomysł. Według nowych badań skutkiem mogą być nie tylko nadprogramowe kilogramy, ale też alergie, choroby metaboliczne, gorzej rozwinięty mózg. Nie zaszkodzi okazjonalne zjedzenie śmieciowego jedzenia, ale jeśli jest ono na talerzu czy w ręku dziecka codziennie, pojawienie się problemów to tylko kwestia czasu. Jak zatem przekonać dzieci, by zdrowiej się żywiły?
07-03-2024
Piastów — miasto gminne położone w województwie mazowieckim z pięknym otoczeniem i bogatą historią, to doskonałe miejsce do życia i rozwoju dla małych dzieci. Dla rodziców poszukujących opieki dla swoich najmłodszych pociech wybór prywatnego żłobka w tej okolicy może być decyzją pełną wyzwań. Zastanawiasz się, jaka placówka zapewni Twojemu dziecku wszechstronny rozwój? Poznaj najlepsze opcje opieki dla najmłodszych w Piastowie.
07-02-2024
Oligofrenopedagogika to edukacja i rehabilitacja osób – głównie dzieci i młodzieży – z niepełnosprawnością intelektualną – lekką, umiarkowaną, znaczną i głęboką. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, czyli oligofrenopedagodzy, mogą znaleźć zatrudnienie w placówkach specjalnych i integracyjnych, ośrodkach wychowawczych czy poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Jak zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy na tym stanowisku? Dobrym wyborem jest kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki.
29-01-2024
U wielu chorych ostre zapalenie ucha środkowego cofa się samoistnie bez antybiotykoterapii. Po 24 godzinach dolegliwości ustępują u ok. 60 proc. nieleczonych chorych. Jednak są sytuacje, gdy antybiotyk jest konieczny.
27-12-2023
O tym, że wybór odpowiednich ubranek dla niemowlaków jest ważny, wie każdy rodzic. Niemowlęta wymagają bowiem specjalnej troski. Nie inaczej jest ze starszymi dziećmi. Przedszkolaki także mają swoje potrzeby w kwestii doboru garderoby. Zobacz, jakie ubranka dla dzieci będą najlepszym wyborem dla maluchów i co warto dla nich wybrać.
20-12-2023
Zbliżają się święta, a zatem czas zakupu prezentów dla dzieci. Pomysł, żeby dziecko pod choinką znalazło smartfon, nie jest dobry – ostrzega Fundacja Dbam o Mój Z@sięg. Smartfon to nie zabawka! – ostrzega. I wyjaśnia, jak - przekazując dziecku urządzenie ekranowe - zrobić to tak, by zmniejszyć ryzyko późniejszych poważnych problemów.
11-12-2023
Rozwój dziecka poprzez zabawę stanowi ważny element jego edukacji. Zabawa może być nie tylko przyjemnością, ale też kreatywnym sposobem na przyswajanie nowej wiedzy. W jaki sposób wspierać rozwój dzieci, zachęcając je do zabawy? Przeczytaj.
26-11-2023
Każde dziecko szuka pod choinką wymarzonego prezentu, który wpisze się w jego zainteresowania i pozwoli czerpać radość z zabawy. Tymczasem rodzice mają spory dylemat dotyczący tego, co właściwie wybrać dla swojej pociechy? Pluszaki, książki, artykuły kreatywne czy akcesoria sportowe - lista potencjalnych prezentów jest naprawdę długa, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się poszczególnym propozycjom.
22-08-2023
Nowoczesne krzesełka do karmienia są praktyczne, estetyczne i bezpieczne. Mają często kilka funkcji, bo przydają się nie tylko do karmienia, ale też do zabawiania malucha i do prac plastycznych w przypadku przedszkolaków. Przeczytaj i dowiedz się, czym się kierować przy wyborze fotelika do karmienia. Poznaj TOP 7 najlepszych krzesełek dla dzieci.
16-08-2023
Smoczek anatomiczny to najbezpieczniejszy rodzaj smoczka, bo nie zaburza naturalnego rozwoju dziecka. Są też w sprzedaży smoczki anatomiczne, zaprojektowane specjalnie z myślą o wcześniakach i noworodkach z niską masą urodzeniową. Na czym polega ich innowacyjność? Co warto wiedzieć o smoczkach anatomicznych? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
06-08-2023
Chyba każdy rodzic dba o to, aby jego dzieci miały wszystko, co najlepsze do prawidłowego rozwoju. Dlatego też w dziecięcych pokojach nie brakuje wygodnych łóżeczek, kolorowej pościeli i pluszaków, które umilają życie maluchom od pierwszych dni życia. Kiedy dziecko ma kilka tygodni, w jego życiu pojawiają się pierwsze zabawki. I to zabawkom w całości poświęcimy poniższy tekst. Zapraszamy do lektury.
03-08-2023
Większość dzieci nie ma kłopotów z wyżynaniem się stałych zębów i niedługo po wypadnięciu mleczaków w ich buziach pojawiają się zęby stałe. Czasem jednak bywa tak, że mleczak wypadł, a ząb stały ani myśli wychodzić. Co wtedy?