Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka warto rozpocząć jak najwcześniej. Przygotowując maluchowi jedzenie do szkoły, należy zwrócić uwagę, by było zdrowe, ale też by zachęcało do jedzenia swoim wyglądem. Co można przygotować na lunch do szkoły? Jak, w bezpieczny sposób, można zabrać jedzenie do szkoły?

Jakie powinno być jedzenie do szkoły?

Bardzo ważne jest, żeby jedzenie do szkoły było odpowiednio zbilansowane. Wszystko po to, by młody człowiek mógł dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych. Tym samym, w lunchboxach dla dzieci powinny lądować posiłki bogate w węglowodany, zdrowe tłuszcze i białka. Dzieci spędzają w szkole średnio kilka godzin dziennie, a na codzienne aktywności potrzebują dużej ilości energii. Najlepszym wspomagaczem pracy mózgu są cukry, ale tylko te, które uwalniają się powoli, a więc węglowodany złożone, jak np. kasze, pieczywo pełnoziarniste lub makarony razowe. Na te produkty powinno znaleźć się miejsce w lunchboxie dla dziecka.

Co dawać dziecku do jedzenia do szkoły? Oprócz wspomnianych już składników odżywczych, ważną rolę w posiłkach dla dzieci odgrywają witaminy. Chodzi tu szczególnie o witaminę B1 i PP. Witamina B1 pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację, a znajduje się w rybach, mięsie i produktach zbożowych. Witamina PP również wspiera procesy myślowe, a znajduje się w mięsie, ziemniakach i produktach zbożowych.

Co dawać dziecku do jedzenia do szkoły? 5 pomysłów na lunch

Nie masz pomysłu na jedzenie do szkoły dla dziecka? Skorzystaj z naszych propozycji, a łatwo przygotujesz pełnowartościowy i zbilansowany lunch do szkoły.

1. Pieczona pierś z kurczaka z warzywami na parze i ryżem
  2. Tortilla z warzywami i łososiem
  3. Placuszki z owocami i jogurtem
  4. Kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z chudą wędliną, żółtym serem, sałatą i pomidorem
  5. Kasza jaglana z serkiem wiejskim, orzechami i suszonymi owocami

Jak zabrać jedzenie do szkoły? Praktyczne lunchboxy dla dzieci

Lunch dla dziecka trzeba dobrze zapakować, by posiłek dotarł w nienaruszonej wersji do szkoły. Do tego przydadzą się specjalne pojemniki na jedzenie do szkoły, które można znaleźć w tym sklepie: https://mokida.com/zabawki-i-akcesoria/akcesoria/zywienie.html. Optymalny wydaje się zakup lunchboxa z kilkoma przegródkami. W takim pojemniku można umieścić różnego rodzaju produkty i przekąski, nie mieszając ich ze sobą. Lunchboxy często posiadają "drugie dno" z wkładem chłodzącym. Takie rozwiązanie pozwala zachować świeżość posiłku na dłużej.

Warto zaopatrzyć dziecko również w bidon. Najlepiej wybrać taki ze specjalnym dzióbkiem, który ułatwi picie i zapobiegnie wylaniu napoju. Jak zabrać jedzenie do szkoły? Zarówno lunchbox, jak i bidon, można umieścić w wygodnej torbie na lunch. Takie torby są nie tylko praktyczne (bez problemu mieści się w nich całe śniadanie), ale też ładne. Bez problemu można znaleźć torby na lunch z kolorowymi wzorami, które będą dodawać maluchowi otuchy każdego dnia.

Możesz ocenić ten artykuł: