Archiwum artykułów

07-08-2023
Chyba każdy rodzic dba o to, aby jego dzieci miały wszystko, co najlepsze do prawidłowego rozwoju. Dlatego też w dziecięcych pokojach nie brakuje wygodnych łóżeczek, kolorowej pościeli i pluszaków, które umilają życie maluchom od pierwszych dni życia. Kiedy dziecko ma kilka tygodni, w jego życiu pojawiają się pierwsze zabawki. I to zabawkom w całości poświęcimy poniższy tekst. Zapraszamy do lektury.
03-08-2023
Większość dzieci nie ma kłopotów z wyżynaniem się stałych zębów i niedługo po wypadnięciu mleczaków w ich buziach pojawiają się zęby stałe. Czasem jednak bywa tak, że mleczak wypadł, a ząb stały ani myśli wychodzić. Co wtedy?
14-06-2023
Wysoka jakość nauczania, zaangażowana kadra, czy też kameralne klasy to tylko niektóre z wielu zalet prywatnych szkół podstawowych. Zastanawiasz, która warszawska placówka sprawdzi się najlepiej? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji.
13-06-2023
Żłobki prywatne cieszą się dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, takie rozwiązanie ma bowiem wiele zalet. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na prywatny żłobek i jak wybrać odpowiednie miejsce dla swojej pociechy.
15-05-2023
Na pewno odporności dziecko musi się uczyć i nabywać przez kontakt z rówieśnikami. Dla mnie, laryngologa, najważniejsze jest, żeby dzieci jak najmniej chorowały na uszy. To je przecież bardzo boli. Ponadto słuch to jeden z najważniejszych zmysłów. Czyście dziecku nos – radzi prof. dr hab. n. med. Artur Niedzielski , otolaryngolog, otorynolaryngolog dziecięcy, audiolog oraz foniatra, specjalista zdrowia publicznego.
13-04-2023
Samo tylko zdrowe żywienie to niestety za mało, aby dzieci mogły cieszyć się dobrym zdrowiem i uniknęły nadwagi czy otyłości. Sprawdź, co jeszcze znalazło się w nowej Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży.
17-03-2023
Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dziecka warto rozpocząć jak najwcześniej. Przygotowując maluchowi jedzenie do szkoły, należy zwrócić uwagę, by było zdrowe, ale też by zachęcało do jedzenia swoim wyglądem. Co można przygotować na lunch do szkoły? Jak, w bezpieczny sposób, można zabrać jedzenie do szkoły?
01-03-2023
Dzieci raczej nie przekonają racjonalne argumenty o potrzebie codziennego mycia zębów. Straszenie go chorobami zębów to także ślepa uliczka. Lepiej wykazać się kreatywnością. Podpowiadamy kilka sposobów.
13-02-2023
Wiele osób uważa, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Z tego powodu warto zadbać o to, aby nasze dziecko rano przed wyjściem do przedszkola zjadło pełnowartościowe danie, które dostarczy mu energii na cały dzień. Żeby maluch dobrze się rozwijał, jego jadłospis powinien mieć nie tylko odpowiednią kaloryczność, ale również proporcje mikro- i makroskładników. Dzieci, które rosną, potrzebują nie tylko węglowodanów i zdrowych tłuszczy, ale przede wszystkim dużo białka, witamin i minerałów. Jaki posiłek można zaserwować dziecku na śniadanie? Przedstawiamy kilka pomysłów!
03-02-2023
Tak! Gdy ktoś skończy 35 lat, to już tylko w minimalnym stopniu narażony jest na zachorowanie, nawet jeśli schizofrenia wystąpiła u członka jego najbliższej rodziny.
09-01-2023
W miejscach z najwyższym stężeniem pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10 dzieci znacznie częściej kaszlą, kichają i mają katar, w porównaniu do miejsc mniej zanieczyszczonych. To ustalenia najnowszych badań epidemiologicznych przeprowadzonych w Polsce.
09-12-2022
Pomimo tego, że dziecko je jak wilk, to - nie wiedzieć czemu - niknie w oczach. Pije wodę nie szklankami, ale butelkami. Ciągle biega do toalety, moczy się w nocy. Jest apatyczne i nie ma na nic siły. To może to być bardzo groźna autoimmunologiczna choroba z mylącą nieco nazwą - cukrzyca typu 1. Niewykryta w porę zagraża nawet życiu dziecka.