Archiwum artykułów

01-04-2021
Foteliki samochodowe – jak przewozić dziecko
Dzieci powinny być jak najdłużej przewożone w fotelikach zainstalowanych tyłem do kierunku jazdy – to rekomendacja Amerykańskiej Akademii Pediatrii. Jak wiadomo, fotelik musi być dobrany do dziecka i prawidłowo zamontowany.
15-03-2021
Sport doda twojemu dziecku skrzydeł
Dzieci i młodzież biorąca udział w dodatkowych, pozalekcyjnych zajęciach sportowych, odróżnia się od mniej aktywnych fizycznie rówieśników nie tylko zgrabniejszą sylwetką, lecz również większą dojrzałością, zaradnością i odpornością psychiczną.
19-02-2021
Co robić, gdy dziecko wybije sobie ząb? 
Jazda na rowerze, popisy na placu zabaw, jazda na deskorolce - takie szaleństwa sprzyjają wielorakim urazom, wśród których utrata zęba wcale nie należy do rzadkości. Jeśli to mleczak zazwyczaj kończy się na strachu, ale jeśli wyłamie się stały ząb – najczęściej oznacza to poważniejsze problemy. Tak czy inaczej – nie panikuj. Sprawdź co należy robić w takiej sytuacji. 
16-02-2021
Dieta wegańska dla dzieci to nie najlepszy pomysł
Rodzice, którzy bez wsparcia lekarza i dietetyka żywią małe dzieci wyłącznie produktami roślinnymi, narażają je na wiele niebezpieczeństw. Bezpieczniejsza jest dieta wegetariańska.
12-02-2021
Jak pielęgnować zęby u dzieci?
Czy guma do żucia to dobry sposób na to, by zapobiegać próchnicy? Fluor szkodzi dzieciom? Po szklance mleka przed snem nie trzeba myć zębów? Sprawdź, co wiesz o pielęgnacji zębów u dzieci.
10-07-2020
Nasze dzieci są za pulchne
Jedna trzecia polskich ośmiolatków cierpi z powodu nadwagi i otyłości. Problem ten częściej dotyka chłopców. Co 10. polski ośmiolatek ma nieprawidłową wartość ciśnienia tętniczego. Co to znaczy? Ogromne problemy tych dzieci w najbliższej i dalszej przyszłości.
20-06-2020
Pobaw się ze mną, tato!
Warto, żeby ojciec całą duszą bawił się z dzieckiem już od jego niemowlęctwa. Choćby dlatego, że dzięki ojcowskiemu zainteresowaniu maluch jest bystrzejszy, i nie mu tu znaczenia, czy dziecko jest chłopcem, czy dziewczynką.