2. Małopolskie
  3. Kraków

Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne "Green Place"

Powstańców 86

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 20 dzieci. Data otwarcia placówki to 27-09-2022.

Opinie o: Niepubliczne Przedszkole Ekologiczne "Green Place"

Edyta
08-02-2023 22:48
Serdecznie polecam.Najlepsza placówka jaką kiedykolwiek widziałam.Bardzo dużo zajęć dodatkowych, ciocie miłe, uśmiechnięte, piękne sale ogrom markowych zabawek. Moje dziecko jest przeszczęśliwe, że tam chodzi.
06-09-2023 20:00
Przedszkole po trzech tygodniach adaptacji, nie znając dziecka kieruje do poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, nie dając możliwości na oswojenie się w nowej sytuacji, w nowym miejscu.
Czasem miałam wrażenie, że dzieci pozostawione są same sobie i ignorowane przez nauczycieli. Sama byłam świadkiem jak syn bawił się z dala od grupy, podczas gdy inne dzieciaki uczestniczyły w zajęciach. Czy tak powinno to wyglądać, zwłaszcza w przedszkolu prywatnym? „Jeżeli nie chce uczestniczyć w zajęciach, siedzieć przy stoliku - nie zmuszamy”. Nie chodzi jednak o zmuszanie, a o przygarnięcie dziecka i zainteresowanie go. Panie na każdym kroku powtarzały jednak, że nie ma możliwości siedzieć przy dziecku indywidualnie, ponieważ jest to grupa. A ja powiem, z własnego doświadczenia, że jest taka możliwość, ponieważ dziecko powinno wiedzieć jakie są zasady w danej placówce i bez wyjątku powinno ich przestrzegać dla swojego bezpieczeństwa.
Poza tym, diagnozowanie przez nauczycieli dziecka. Osobiście usłyszałam na dzień dobry podczas adaptacji, że mój syn żyje w swoim świecie, nie przestrzega zasad (chyba ciężko jest, żeby dziecko po 3 tygodniach od razu wiedziało jak ma się zachować w nowym miejscu) - tak, żyje w swoim świecie bo jak każde dziecko ma swój świat do którego może zaprosić innych (dzieci i ciocie/nauczycieli), wystarczy tylko chęć i akceptacja tego, że nie każdy jest taki sam. Jedno dziecko potrzebuje więcej czasu na adaptacje, drugie mniej. Jedno dziecko będzie miało problem z oswojeniem się w tej nowej sytuacji ze względu na rozłąkę z rodzicami, a drugie nie. Zadaniem nauczycieli jest wspierać go na każdym etapie rozwoju, zwłaszcza w okresie adaptacji w poczuciu bezpieczeństwa, tak aby ten proces przeszedł szybciej, bez stresu i smutku. Potrzeba wejść w ten świat dziecka i chcieć go poznać, nie oceniając bo nie od tego jest nauczyciel w przedszkolu, żeby diagnozować, tylko psycholog, którego placówka niestety nie zapewnia…
Najgorsze co mogłam usłyszeć, to to, że moje dziecko jest jedyne z którym jest problem, ponieważ nie przestrzega zasad, nie chce uczestniczyć w zajęciach, rzuca zabawkami… To może była właśnie próba zwrócenia na siebie uwagi, której jak mniemam w przedszkolu nie miał czy niezaspokojona potrzeba. Jako nauczyciel nigdy nie odważyłabym się powiedzieć takich słów rodzicowi. To poniżające i bardzo krzywdzące dla matki jak i przede wszystkim dla dziecka, które chce być akceptowane, a nie oceniane i lekceważone (Nie mam jedynie zarzutu do ostatnio zatrudnionej Nauczycielki, która była bardzo zaangażowana w prace z dziećmi jak i współpracę z rodzicem).
Na koniec posłużę się słowami Janusza Korczaka: „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci - są ludzie”.
Życzę nauczycielom przedszkola Green Place więcej cierpliwości, szacunku do małych ludzi i mniej „problemowych dzieci” z którymi tak ciężko Paniom pracować.
Ewa
16-10-2023 22:49
Bardzo polecam to przedszkole.Niskie czesne jak na Kraków.Faktycznie bardzo dużo zajęć, za które nie muszę dodatkowo płacić. Dyrektor codziennie w przedszkolu Wszyscy uśmiechnięci, pomocni i co najważniejsze mój syn chce tam wracać i często opowiada co ciekawego w danym dniu robil.Z całego serducha polecam!
Magdalena S
29-11-2023 11:00
Serdecznie polecam.Najlepsze przedszkole jakie kiedykolwiek widzialam.Ciocie uśmiechnięte, bardzo dużo zajęć dodatkowych za które nie trzeba dodatkowo płacić, cały czas są ciekawe zajecia dziecko się nie nudzi.Wczesniej córka chodziła do innej prywatnej placówki.Teraz mam porównanie i widzę, że tam była tylko opieka a kwota czesnego taka sama.
Agnieszka
15-01-2024 21:59
Serdecznie polecam.Najlepszy żłobek w okolicy. Mój syn wchodzi do żłobka z uśmiechem i wita się z ciocią. Wiele zajęć gdzie dzieci mogą sie rozwijać.Polecam
Aleksandra
18-02-2024 17:33
Wspaniałe miejsce, gdzie przedszkolaki się rozwijają.Tam nie ma nudy. Córka zachwycona.!!!
Agnieszka
23-02-2024 00:12