O tym, że wybór odpowiednich ubranek dla niemowlaków jest ważny, wie każdy rodzic. Niemowlęta wymagają bowiem specjalnej troski. Nie inaczej jest ze starszymi dziećmi. Przedszkolaki także mają swoje potrzeby w kwestii doboru garderoby. Zobacz, jakie ubranka dla dzieci będą najlepszym wyborem dla maluchów i co warto dla nich wybrać.

Jednolite ubranka ułatwią ubieranie

Gładkie ciuszki dużo łatwiej zestawić ze sobą, niż elementy we wzory. Połączenie kropek, kratki i motywu w zwierzątka może nie zwrócić uwagi przedszkolaka, którego nie razi taka kombinacja. Rodzice jednak zwracają na to uwagę i woleliby, by maluch nie wędrował do przedszkola w takim połączeniu motywów. Gładkie ubrania chronią przed takim efektem niezależnie od tego, jak malec je zestawi. Dzięki takiemu wyborowi możesz być spokojny o efekt dziecięcej stylizacji.

Projekty dopasowane do potrzeb dzieci

Nic nie spełni oczekiwań lepiej niż ubranka dla dzieci stworzone z myślą o ich potrzebach. Młodsze dzieci mają ograniczone zdolności i umiejętności, a ciuszki dla nich powinny to uwzględniać. Spodnie zapinane w kroku na zamek mogą sprawić, że malec nie będzie mógł ich rozpiąć i nie zdąży do toalety, mogą być także kłopotliwe w zapinaniu dla niewprawionych jeszcze rączek. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się więc modele na gumkę. Podobnie też bluzy w kapturach, które maluchy muszą wyłożyć na kurtkę, mogą im mocno utrudniać ubieranie.

Ważniejsze jest, by maluch był z siebie dumny, że sam potrafi się ubrać i rozebrać niż to, by miał najmodniejsze spodenki w przedszkolu. Dzięki poczuciu samodzielności i sprawczości dziecko dużo lepiej się rozwija i buduje pewność siebie. Wiązane buty także lepiej zostawić na wyjątkowe okazje, a najlepiej poczekać z nimi jak dziecko nauczy się je wiązać. Modele na rzepy będą zdecydowanie lepsze.

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda

Dla dzieci nie ma chyba gorszej kary niż niewygodne ubrania. Opinające w pasie spodenki czy bluzeczka odsłaniająca brzuszek przy każdym ruchu to nie jest dobry pomysł. Zbyt wąski otwór na głowę w koszulce, czy rękawki, w które z trudem można włożyć ręce będą tak samo niepraktyczne jak zbyt długie nogawki w spodniach, które ciągną się po ziemi. Ubranka dla dzieci muszą być komfortowe w każdej sytuacji. Zarówno w drodze do przedszkola, jak i podczas szalonej zabawy na drabinkach czy na dywanie. Miękkie materiały, odpowiedni rozmiar i prostota, cechy te zapewnią dzieciom wygodę użytkowania ubranek.

Kto wybiera ubrania dla dzieci?

Choć oczywiście ostateczna decyzja o zakupie należy do rodzica, dziecko powinno mieć wpływ na wybór swoich ciuszków. Warto więc wspólnie podejmować decyzje ubraniowe. Dziecko ma już bowiem swoje zdanie i uczy się podejmować decyzje, warto mu na to pozwolić, odpowiednio kierując jego wyborami. Nie można zgodzić się, by maluch poszedł do przedszkola w krótkich spodenkach zimą, choćby nie wiadomo jak się przy tym upierał. Można jednak spokojnie pozwolić mu wybrać kolor bluzy i spodni, szczególnie jeśli tak jak wspomnieliśmy, większość szafy to gładkie modele. Niezależnie co maluch wybierze, w najgorszym wypadku zestawi niepasujące do siebie kolory.

Dobre rozwiązanie na to znalazła jedna z polskich marek. Ubranka dla dzieci MyBasic mają wszyte wewnątrz kolorowe tasiemki, które mogą być dla dziecka podpowiedzią, z jakim kolorem łączyć ubranko. Dzięki temu dziecko zestawi ze sobą odpowiednie barwy, a poszukiwanie właściwych kolorów może być nauką łączenie barw.

Możesz ocenić ten artykuł: