Nowoczesne krzesełka do karmienia są praktyczne, estetyczne i bezpieczne. Mają często kilka funkcji, bo przydają się nie tylko do karmienia, ale też do zabawiania malucha i do prac plastycznych w przypadku przedszkolaków. Przeczytaj i dowiedz się, czym się kierować przy wyborze fotelika do karmienia. Poznaj TOP 7 najlepszych krzesełek dla dzieci.

Jak wybrać idealne krzesełko do karmienia?

Przede wszystkim dopasuj je do wieku swojego dziecka. Wśród fotelików do karmienia wyróżniają się leżaczki dla niemowląt i krzesełka dla dzieci siedzących. Leżaczki mają regulowane oparcie, a często też przymocowany wieszaczek na grzechotki czy karuzelę z pozytywką. Praktyczne krzesełka dla dzieci od 6. m-ca życia mają regulowaną wysokość siedziska, odsuwaną tackę na talerzyk i kubek, szelki przytrzymujące malucha w bezpiecznej pozycji oraz łatwe do czyszczenia, a zarazem miękkie i wygodne siedzisko. Dzięki tym funkcjom krzesełko można przystawić do stołu jadalnego, aby dziecko uczestniczyło w rodzinnych posiłkach.

TOP 7 bezpiecznych i praktycznych fotelików do karmienia dzieci

Aby ułatwić wybór krzesełka do karmienia, wybraliśmy kilka najpopularniejszych modeli dla dzieci w różnym wieku. Kolejność wyboru jest przypadkowa.

1. Leżaczek Baby Nomi dla niemowląt do 6. m-ca życia, ma regulowane oparcie i wyjmowany ergonomiczny materac.
  2. Krzesełko Mini Nomi dla dzieci w wieku od 6 m-ca do 2 lat, z regulowaną wysokością siedziska, przeznaczone do karmienia dziecka przy stole.
  3. Krzesełko Nomi dla dzieci w wieku od 2 lat, ma regulowaną wysokość siedziska i podnóżka, jest stabilne, lekkie i estetyczne, przeznaczone do spożywania posiłków przy stole, a także do prac plastycznych.
  4. Baby Set Tripp Trapp STOKKE – krzesełko dla dzieci od 6. m-cy do 3 lat, z możliwością dokupienia szelek zabezpieczających i tacki do postawienia talerzyka.
  5. Krzesełko Tripp Trapp STOKKE na drewnianym stelażu, dostosowanym też do montażu leżaczka i systemu dla niemowląt, ma regulację wysokości i przeznaczone jest dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych.
  6. Leżaczek STOKKE Steps dla niemowląt, montowany na podstawie lub systemie krzesełka STOKKE, ma zdejmowany pałąk na zabawki, regulowane oparcie i szelki w zestawie.
  7. Krzesełko Bugaboo Giraffe, które wraz z kompletnym zestawem dla noworodka i tacką posłuży dziecku od urodzenia do wieku wczesnoszkolnego.

Dobre krzesełko ułatwi nakarmienie każdego niejadka

Krzesełka do karmienia umożliwiają bezpieczne podanie dziecku posiłku. Maluch siedzi wygodnie, a dzięki przypięciu szelkami nie wypadnie na podłogę. Uczy się samodzielnie jeść i utrzymuje kontakt wzrokowy z domownikami. Przyzwyczaja się, że posadzenie w krzesełku oznacza porę jedzenia. Wygodnie jest także rodzicowi czy opiekunowi, ponieważ może wygodnie usiąść obok bez pochylania się nad dzieckiem.

Duży wybór fotelików do karmienia dzieci, leżaczków, wózków i innych dziecięcych akcesoriów znajdziecie w sklepie internetowym na stronie wozki-foteliki.pl oraz w warszawskich salonach WÓZKI 101 i LULU WARSZAWA.

Możesz ocenić ten artykuł: