2. Kujawsko-Pomorskie

Kruszyńska 23
Bydgoszcz

WWW: abecadlo.bydgoszcz.pl

Jest to prywatny punkt przedszkolny. Uczęszcza do niego około 15 dzieci. Data otwarcia placówki to 26-09-2018.

Terapeutyczny Punkt przedszkolny ABECADŁO przyjmuje dzieci z różnymi niepełnosprawnościami /w tym z autyzmem/ oraz dzieci zdrowe. Wspieramy indywidualny rozwój dziecka metodami dostosowanymi do poziomu rozwoju
na bazie indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego. Niwelujemy trudności dzieci w komunikacji wprowadzając różne metody porozumiewania się w tym książkę komunikacyjną PECS. Prowadzimy programy redukujące trudne zachowania przez wyspecjalizowaną kadrę terapeutów. Wspieramy rodziców w opanowaniu umiejętności wychowawczych i terapeutycznych. Prowadzimy TERAPIE Z ZAKRESU WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECI.
Celem TPP ABECADŁO jest przygotowanie i wyposażenie dzieci w elementarne podstawy wiedzy, umiejętności społecznych niezbędnych w edukacji szkolnej i aktywnym życiu dzieci.
To nasza misja

• oddział integracyjny
  • logopeda
  • psycholog