1. Przedszkola
  2. Małopolskie
  3. Kraków

Publiczne Przedszkole "Glukusie" w Krakowie

Informacje podstawowe

Telefon: 510 431 751
WWW: glukusie.pl
e-mail: [email protected]
REGON: 361438870

Dodatkowe informacje

Jest to publiczne przedszkole. Uczęszcza do niego około 120 dzieci. W placówce znajduje się również żłobek. Data otwarcia placówki to 29-04-2015.

Atuty

  • język angielski
  • logopeda
  • psycholog
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • taniec
  • rytmika

Opinie o: Publiczne Przedszkole "Glukusie" w Krakowie

Dodaj opinię
Rodzic
2/5
13-02-2018
2 lutego odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym zostaliśmy poinformowani, że 19 lutego zostajemy przeniesienie do nowego oddziału na Ujastku 5b. Można albo przeneisc dziecko albo zrezygnować. Powód - obniżone dotacje. Okazało się, że 19 lutego będą mieć wyrównane dotacje za styczeń, a od kwietnia o 100 zł wyższe na dziecko. Czyli kłamstwo!
Ale nic dziwnego, że przedszkole nierentowne - trzeba utrzymać 2 właścicieli, 2 dyrektorów, którzy nie prowadzą zajęć z dziećmi (które przedszkole samorządowe moze sobie na to pozwolić). Pan dyrektor (50+) prowadził od października do stycznia zajecia z angielskiego - przyszedł, włączył piosenkę, powiedział że nie ma czasu i poszedł do innej grupy. Spotkać dyrektora w przedszkolu graniczy z cudem. Próbowałam dowiedzieć się kiedy można porozmawiać z Panią dyrektor - nie dało się, sekretarka przekazała moje pytanie i jej odpowiedź. Sekretarek - 3, sprzątaczek trudno zliczyć. Sale ładne, ale małe i puste - mało zabawek.
Zależało mi na katolickim wychowaniu. Msza na rozpoczęcie roku - super. Uczciwość właścicieli - koszmar!
Dodajemy komentarz, ponieważ sami chcielibyśmy wiedzieć coś o przedszkolu, do którego chcemy posłać dziecko.
Matka dziecka z Glukusiów
4/5
06-03-2018
W nawiązaniu do opinii rodzica z 13.02.2018 chciałam przedstawić swój punkt widzenia. Otóż zebranie, które odbyło się 1 lutego (nie 2 co jest do sprawdzenia na facebooku przedszkola) faktycznie dotyczyły przenoszenia placówki z bohaterów na ujastek. Każdy rodzic mógł wyrazić swoją wolę i zdecydować się na przeniesienie na ujastek - był planowany dowóz dzieci z bohaterów a na ujastku duży parking na potrzeby rodziców w pobliżu przedszkola. Powodów tej zmiany, z tego co mówił właściciel, było kilka. Faktycznie obniżone dotacje były tego powodem i jak słusznie zauważa Rodzic 19 lutego zostały wyrównane. Tyle, że o tym 1 lutego nikt nie wiedział bo urząd miasta wydał w tej sprawie oświadczenie 7 lutego (wisi na portalu edukacyjnym). Poza tym właściciel informował jeszcze o zbyt wysokich kosztach bieżących przedszkola (czynsz i media), co również potwierdził w rozmowach z wieloma rodzicami właściciel budynku.
Co do dyrektorów to na obu placówka miało funkcjonować łącznie 9 oddziałów a z tego co sprawdzałam powyżej 6 wymagany jest wicedyrektor. Stąd dwóch dyrektorów. Każdy z nich miał ustalone godziny pracy i można było i p. Stanisława i p. Marię spotkać nieomal codziennie na bohaterów. W dni kiedy byli nieobecni pewnie mieli dyżury na ujastku lub też urlop lub zwolnienie lekarskie jak każdy normalnie pracujący. Zresztą p. Stanisław przyprowadzał do żłobka swojego syna.
Sekretarek nigdy nie widziałam 3. Były p. Justyna i p. Natalia i czasem ktoś, kto je zastępował, bo p. Justyna dość często chorowała. Sprzątaczek jest kilka ale jedna z nich sprząta w dzień a dwie po południu i nie sądzę, że na tak duże przedszkole to za dużo.
Co do angielskiego to się nie wypowiadam, bo słyszałam różne plotki ale moje dziecko nie wypowiadało się negatywnie.
I na koniec kwestia właścicieli. Żona właściciela prowadzi własną firmę więc raczej nie utrzymuje się z przedszkola a normalnym jest że właściciel prowadząc firmę musi mieć z tego przynajmniej na utrzymanie. Poza tym jestem w tym przedszkolu już kolejny rok i nie zauważyłam, aby właściciele postępowali nieuczciwie tudzież niewłaściwie.
Podsumowując nie jest to przedszkole bez wad ale jest to placówka, gdzie cały personel i właściciele chcą aby dzieciom było jak najlepiej. A że nie zawsze się udaje i są z tego problemy to tylko pokazuje że jest to normalne przedszkole a nie "placówka idealna" gdzie wszystko się zamiata pod dywan.
I mam nadzieję, że ta placówka przetrwa aktualne problemy i Ci którzy chcą będą mogli od nowego roku przyprowadzać dzieci na ujastek.
Przepraszam wszystkich za przydługi wpis ale jest tyle nieprawdziwych informacji krążącyc po internecie, że musiałam przedstawić swoją opinię.
Rodzic
1/5
21-12-2018
Nie polecam.
W moim przypadku przeniesienie dziecka z Glukusiów do innego przedszkola było najlepszą rzeczą jaka mogła spotkać moje dziecko. Nie przychodzi pobita, podrapana i nie budzi się z krzykiem w nocy fakt że po 2 dniu w nowym przedszkolu dziecko trzyletnie mówi mi że panie są uśmiechnięte i nie krzyczą o czymś musi świadczyć. Co do właściciela to przy próbie kontaktu telefonicznego wyjaśnień co się dzieje w placówce nigdy nie był dostępny lub był nie obecny a dziwnym trafem jak przychodziłem osobiście nawet w ten sam dzień był i nie wyglądał na zbyt zajętego.

Najgorsze przedszkole do jakiego można puścić dziecko.
Właściciel nieodpowiedzialny , zachowuję się jak dziecko które nie potrafi nawet w cztery oczy porozmawiać czy choćby podejść do telefonu w momencie gdy rodzice mają zażalenia do placówki zasłania się nieobecnością bądź ciągłym natłokiem obowiązków a gdy człowiek przyjedzie niespodziewanie w ten sam dzień siedzi w swoim biurze pijąc kawę . Cała placówka widać że jest pod silnym naciskiem . Ja swoje dziecko musiałam wypisać po 2 miesiącach gdyż przychodziło niemal codziennie poobijane , pogryzione i podrapane . W mojej opinii to bardziej przechowalnia niż przedszkole . Obiecują różne cuda a później zasłaniają się kłamiąc odpisując na skargi tylko mailowo - grają do tego na zwłokę licząc że komuś się w końcu chyba znudzi. Nie powinien też umknąć fakt iż nie jest to pierwsze przedszkole tego Pana jest masa informacji o tym jak potoczyły się losy poprzednich placówek.
Mama z grupy "poobijanych dzieci"
5/5
31-12-2018
W nawiązaniu do obu opinii podpisanych jako rodzic, które jak mniemam wystawiła ta sama osoba czyli mama i tata dziewczynki, która przeniosła się z naszej grupy do innego przedszkola. Wydaje mi się, że mówimy o całkowicie innych placówkach ponieważ i ja i wielu innych rodziców z grupy najmłodszej jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki nad naszymi pociechami. Dzieci jak to dzieci - czasem wyszarpują sobie zabawki i w ruch idą ręce a czasem zęby. Nauczyciel reaguje od razu ale zdarza się, że ślad jest. Zawsze Panie informują co miało miejsce, i w przypadku śladów u mojego dziecka i w przypadku gdy moje dziecko kogoś uderzyło. Ponadto psycholog pracuje z dzieciakami w grupie oraz indywidualnie. To są dzieci 2,5 i 3 letnie więc nie do końca rozumieją jak się zachować. Zwłaszcza jak mają starsze rodzeństwo w domu i muszą walczyć o swoje. Przedstawiony w listopadzie na zebraniu system motywacyjny w połączeniu z pracą pań daje efekty, które widzę w domu gdy starsze dziecko zaczepia małego - informuje, że mu się nie podoba, odchodzi a nie atakuje. W ogóle wiele się w naszej grupie zmienia na lepsze. I wydaje mi się, że rezygnacja tej dziewczynki też wpłynęła pozytywnie na dzieci i na nauczycielki. Raz byłam świadkiem "rozmowy" rodzica tej dziewczynki z nauczycielką i podziwiam spokój ducha nauczycielki w tłumaczeniu po raz kolejny sytuacji.
W kwestii właściciela nie będę się wypowiadać. Wiem z informacji krążących po przedszkolu, że ta mama wzięła go sobie na cel i zapewne stąd wspomniana korespondencja pisemna. Jak dla mnie takie rozwiązanie jest w porządku - mam wszystko na piśmie i potem mogę egzekwować to co zadeklarowano. Pani chce udowodnić, że ma rację a przedszkole funkcjonuje na podstawie przepisów i jak widać nie da się tak zrobić jak ta Pani chce lub jest to niewłaściwe. "Zajętość" właściciela to też rzecz względna. Siedzenie za biurkiem może być pracą w papierach a może być zwykłym piciem kawy. I na jedno i na drugie jest czas - w pracy na etacie też mamy przecież przerwę.
W kwestii obietnic to cudów nikt mi ani innym rodzicom nie obiecywał. Jest to dobre przedszkole pracujące nad dziećmi. W każdym przedszkolu praca z dziećmi przynosi efekty po jakimś czasie i wypisywanie dziecka po 2 miesiącach bo nie ma efektów jest niezrozumiała. Poza tym, co zaznaczyłam wcześniej, efekty pracy pań nauczycielek są zauważalne u mojego dziecka w relacjach z rodzeństwem i zapewne wielu innych rodziców też by to potwierdziło.
A tak na koniec 2 pytania do odpowiedzi przez czytających nasze opinie:
1. Czy do "przechowalni" (jak to ujął rodzic) codziennie przychodziłaby setka dzieci i zapisywałyby się nowe?
2. Czy każda opinia (w tym i ta) jest wiarygodna i warto jej ślepo ufać?
Osobiści proponuję zobaczyć jak się sprawy mają "w realu" przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji
Anna
5/5
17-12-2020
Polecam przedszkole Glukusie. Mimo obecnej sytuacji przedszkole działa dając dzieciom poczucie normalności. Był Mikołaj prezenty i zadowolenie dzieci. Nauczyciele z zaangażowaniem wspierają nasze pociechy. Dziękujemy
Natalia Pal
5/5
06-02-2021
Profesjonalna opieka i bardzo miła atmosfera. Dzieci są zadowolone i z chęcią chcą chodzić do tego przedszkola. Gorąco polecam!
Rodzic dziecka z Glukusi
5/5
07-02-2021
Jestem bardzo zadowolony!!! Super atmosfera oraz przede wszystkim profesjonalna opieka nad dziećmi. Zdecydowanie jeden z lepszych żłobków w Krakowie.
zadowolona mama
5/5
08-03-2021
Bardzo fajne przedszkole. Dziecko zadowolone oraz chętnie chce brać udział w zajęciach. Dużym atutem jest ogródek z placem zabaw.
Mama
1/5
06-05-2021
Przedszkole okropne. Te pozytywne opinie piszą chyba właściciele, którym się nudzi. Byliśmy tam okłamywani w sposób bezczelny. Pół roku czekaliśmy na odpowiedź na maila z pytaniem jak radzą sobie nasze dzieci i nie dostaliśmy w końcu odpowiedzi. Zupełny brak kontaktu z wychowawcami. Właścicielom zależy głównie na pieniądzach. Grupy przepełnione. W pandemii były łączone dwie grupy. Jedna pani do ok. 40 dzieci! Nie radzą sobie z dziećmi. Chodzi dużo Ukraińców, którzy chyba mają inne standardy. Zajęcia dodatkowe ok, prowadzone przez firmy zewnętrzne.
Oliwia Paczykowska
5/5
25-05-2021
Warto rozważyć jako żłobek jak i później przedszkole w Krakowie. Zdecydowanie godne polecenia. Wszystko na swoim miejscu tak jak być powinno. Polecam i daję 5 gwiazdek.
Pani Dorota
5/5
30-06-2021
Chyba nie mogłam sobie wymarzyć lepszego miejsca dla swojego dziecka.
Ciocie super, przyjacielsko nastawione do rodziców oraz dzieci.
wzbudzają zaufanie.
To jest miejsce dla dzieci idealnie stworzone
anonimowy wpis
5/5
06-07-2021
Ogromne zaangażowanie kadry jest widoczne na każdym kroku. Panie zajmujące się dziećmi wkładają w przedszkole całe serce. Można tu zostawić dziecko ze spokojną głową i absolutną pewnością, że zostanie dobrze zaopiekowane.
Rodzic
5/5
15-09-2021
Dziecko chodzi od kilku miesięcy i jestem zachwycona. Super Panie, zawsze są dostępne i można się o wszystko pytać, przytulają dzieci i biorą na ręce jak jest potrzeba. Pani Patrycja pracuje w biurze, zawsze odbiera telefon, na maila praktycznie odpisuje natychmiast. Dzieci mają dość spore sale, ładne nowe zabawki, każde dziecko ma szafeczkę, toalety dostosowane do maluchów, oddzielny parking dla rodziców, katering w budynku ale największym atutem jest plac zabaw prywatny w przedszkolu. Reasumując placówka naprawdę godna polecenia!
Konrad
5/5
26-11-2021
Jestem bardzo zadowolony z tego miejsca dla dzieci. Wszystko jest na bardzo dobrym poziomie. Nie mam zastrzeżeń, z tego co wiem inni rodzice również. POLECAM Centrum Edukacji "Glukusie" jako żłobek jak i dla starszych dzieci przedszkole.
Marcin
5/5
18-11-2022
My (rodzice) oraz dzieci jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki przedszkola. Ciocie dbają o rozwój dzieci, wymyślają różne dodatkowe atrakcje. Dzieci z uśmiechem na twarzy idą do przedszkola :-)
Mama
1/5
27-01-2023
Żłobek Glukusie na Ujastku to porażka... Szczególnie starsza grupa. Są dwie ciocie i każda mówi co innego na temat dziecka. Dziecko poobijane, posiniaczone, a Panie nie wiedzą co się stało. Brak jakiegokolwiek podejścia do dzieci, zero empatii - tylko to cechuje wychowawców grupy KUCYKI. Czesne wysokie, opieka na najniższym możliwym poziomie. Za każdym razem dziecko brudne, nawet nie miało buzi umytej po obiedzie, wiecznie odparzone i do tego zaczęło mówić, że boi się cioci. Teraz jak dziecko chodzi do nowego żłobka mam porównanie. W nowym żłobku dziecko na drugi dzień wchodziło bez płaczu, a na Ujastku po 3 miesiącach dalej był płacz. Radzę wszystkim Rodzicom, aby unikali tego miejsca, bo ta placówka już na bohaterów września nie miała dobrej opinii i zmiana lokalizacji też nie pomogła. To dlatego zawsze mają wolne miejsca w żłobku i przedszkolu.
Artur
5/5
10-03-2023
Z przyjemnością polecam Przedszkole Centrum Edukacji "Glukusie" każdemu, kto szuka miejsca dla swojego dziecka, gdzie połączone są wysokie standardy edukacyjne z ciepłą i przyjazną atmosferą. Pracownicy przedszkola są wyjątkowo zaangażowani i profesjonalni, a dzieci traktowane są z pełnym szacunkiem i troską.

Jestem pod wrażeniem bogatego programu nauczania, który obejmuje nie tylko naukę języka angielskiego, ale także zajęcia sportowe, artystyczne i rozwijające kreatywność. Moje dziecko uwielbia spędzać czas w "Glukusiach" i zawsze wraca do domu z uśmiechem na twarzy, pełne wrażeń i nowych umiejętności.

Warto także wspomnieć o atrakcyjnym placu zabaw. Przedszkole "Glukusie" to zdecydowanie miejsce, w którym dzieci czują się swobodnie i bezpiecznie, a rodzice mają pewność, że ich pociechy są w dobrych rękach.

Podsumowując, polecam Przedszkole Centrum Edukacji "Glukusie" z całego serca. To miejsce, gdzie dzieci rozwijają swoje talenty, zdobywają nowe doświadczenia i uczą się ważnych wartości, takich jak szacunek dla innych i dbałość o środowisko.
Rodzice
1/5
10-03-2023
To co piszą inni rodzice to niestety prawda....brak kontaktu z wychowawcami, którzy w ogóle nie mają podejścia do dzieci i jedna Pani potrafi mowic zupełnie coś innego niż druga... Wcale się nie dziwię, że tam zawsze są wolne miejsca, bo dzieci po prostu nie chcą tam chodzić. Moje dziecko zawsze wchodziło i wychodziło z płaczem, a w nowym przedszkolu po tygodniu się zaklimatyzował i uwielbia tam chodzić. Nie dajcie sobie wmówić, że to z Waszym dzieckiem jest coś nie tak, bo to nie problem z dzieckiem, a z tą placówką!
P.S. Widać, że opinie pisane przez właścicieli... brak słów...
Aleksandra
5/5
09-05-2023
Centrum Edukacji "Glukusie" to wspaniałe miejsce dla dzieci, które oferuje przedszkole i żłobek o wysokim standardzie edukacyjnym i opiekuńczym. Jest to miejsce, gdzie dzieci mogą się rozwijać i zdobywać wiedzę w przyjaznej atmosferze, pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli. Dużym plusem są dodatkowe atrakcje, które oferują "Glukusie", takie jak liczne zajęcia pozalekcyjne, wycieczki oraz zabawy zorganizowane w pięknie urządzonym ogrodzie.
Rodzic
5/5
23-08-2023
Personel to prawdziwi profesjonaliści, pełni ciepła i zaangażowania w rozwijanie każdego malucha. Polecam to miejsce dla wszystkich rodziców poszukujących godnego przedszkola
Robert
5/5
01-10-2023
Polecam to miejsce dla najmłodszych
Joanna
5/5
20-05-2024
Serdecznie polecam! Profesjonalnie, życzliwie, z dużą uwagą na dzieci.
Dodaj opinię