1. Przedszkola
  2. Mazowieckie
  3. Warszawa

Publiczne Przedszkole Edusa

Aleja Wilanowska 31 i 33
Mokotów

Informacje podstawowe

Telefon: 796 814 545
e-mail: [email protected]
REGON: 520796210

Dodatkowe informacje

Jest to publiczne przedszkole. Uczęszcza do niego około 180 dzieci. Data otwarcia placówki to 28-12-2021.

Atuty

  • język angielski

Opinie o: Publiczne Przedszkole Edusa

Dodaj opinię
Agnieszka
1/5
07-04-2022 16:36
Niestety ogromne rozczarowanie, choć przedszkole wyglądało bardzo obiecująco. Kompletne nieporozumienie, jeśli chodzi o Panią Dyrektor, która robi bardzo dziwną selekcję dzieci przy rekrutacji i wybiera sobie dzieci "idealne", które nie mają żadnych trudnosci i które wpasowują się w ścisłe ramy założeń, co dziecko powinno potrafić, bez prób zrozumienia dziecka.
Agnieszka
5/5
22-04-2022 16:41
Super przedszkole. Mój syn chętnie chodzi i lubi Panie wychowawczynie. Widać, że Panie się starają i są otwarte na sugestie. Dzieci maja bardzo dużo fajnych zajęć a przede wszystkim jest super atmosfera.
Ala
1/5
13-05-2022 21:25
Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii i może argumentowac dlaczego taka opinia, ale tez nie musi tego robić. Mi osobiście nie podoba sie dyrekcja przedszkola. Do reszty nie mialam zastrzeżeń. Pozdrawiam
Basia
5/5
31-07-2022 13:40
Bardzo fajne przedszkole i miejsce dla dzieci my jestesmy zadowoleni .
W przedszkolu dzieci mają duża ilość organizowanych fajnych aktywności. Kadra miła i uśmiechnięta
Rodzic
1/5
04-09-2022 15:38
Nie polecam tego miejsca w wręcz ostrzegam rodziców którzy mają tam swoje dzieci lub planują zapisać. O ile panie w większości są tam wspaniałe to im też współczuję współpracy z osobą która występuje tam w roli "pani dyrektor".Osoba zdecydowanie nie na swoim miejscu, traktująca wszystkich z góry,bez szacunku do drugiego człowieka.Nie docenia kompletnie personelu który ma,z jakiegoś też powodu kadra po prostu nie wytrzymuje i odchodzi.Nie wiem na jakiej podstawie ta pani pełni funkcję dyrektora ale skoro jest to przedszkole publiczne to chyba ktoś ma nad tym kontrolę a przynajmniej powinien.Może należałoby bliżej przyjrzeć się pracy pani dyrektor.
Ewa
1/5
30-09-2022 08:28
Mam takie pytanie, czy ogrodzenie obecne z siatką zieloną na ptaki czy koty, to tymczasowe rozwiązanie? Wygląda jak plac budowy. Drugie pytanie: czy gruz i śmieci , które uzbierały się podczas budowy placu zabaw, a które zostały wyrzucone poza ogrodzenie i tam pozostawione będą kiedyś przez was sprzątnięte? Sprawa oczywiście będzie przekazana do odpowiednich władz.
Maja
5/5
01-10-2022 20:32
Przedszkole jest placówka publiczna, ale poziom jak w placówce prywatnej. Pani dyrektor zawsze pomocna, dziecko chodziło przez rok i do tej pory mówi że tęskni za P. Ania bo ona go rozumiała.
Żadna inna publiczna placówka nie ma tyłu zajęć dodatkowy, które są opłacane z rady rodziców. Pieniądze idę na potrzeby dzieci.
Nie każdemu się dogodzi, a Pani dyrektor musi to wszystko przyjmować na swoje barki, więc myślę że jak komuś coś nie pasuje to nie musi do tej placówki uczęszczać.
Polecamy z całego serca ❤️❤️❤️
Edusa
2/5
13-10-2022 18:31
Przedszkole na adaptacji wydawało się bardzo miłym miejscem, ciocie są pełne ciepła i zrozumienia, czego nie można powiedzieć o Pani Dyrektor.
Mam wrażenie, że dopóki dzieci są idealne i bez problemu to wszystko jest ok. Kiedy pojawiają się trudności (wpadki toaletowe, wybiorczosc jedzeniowa, niechęć do drzemek) to jednym pomysłem kadry jest odesłanie dziecka do domu.

Stawka żywieniowa jest wysoka ( wzrost z 17 do 22zl) ale jedzenie pozostawia wiele do życzenia, dzieci wracają głodne do domu i już w szatni pojawiają się pytania czy mamy coś do jedzenia.

Zasady rekrutacji są niejasne, dzieci przyjmowane na zasadzie widzimisie Pani Dyrektor. Wyposażenie sal jest ubogie, rodzice składają się na zabawki.
Z plusów bardzo bogata ilość zajęć dodatkowych ( ale większość atrakcji finansowana ze składek rodziców 45/msc lub w ogóle dodatkowo płatnych)
Jeśli chce się dziecko zapisać na wszystkie zajęcia, plus logopeda, plus jedzenie to zbiera się około 1000zl, wiec nie jest to wcale tak mało.
Rodzic
2/5
13-10-2022 20:55
Panie są przecudowne.
Przedszkole nowe i tyle z plusów.

Kilka dni przed nowym rokiem szkolnym stawka wyżywienia z 17 urosła do 22. Nie ma to przełozenia na jakośc posilków - szaro-bure, samym wyglądem odpychają.. bardzo czesto jakies pasty w misce, więc dzieci nie chca, żeby im nimi smarować pieczywo. Ostatnio ciagle rzepa/biala rzodkiew.. i po kawałeczku salaty... to tyle z warzyw.
Od poł roku nie mozemy się doprosić wymiany stojaków na papier towaketowy - rolki są tuz przy podlodze, wiec rozwinieta czesc lezy czesto na mokrych od moczu kafelkach. Karygodne, niedlugo wzywamy sanepid.
Mydlo jest rozcieńczone jak woda.
Organ prowadzący w impertynencki sposób odpowiada na pisma Rady Rodziców.
Kadra ciągle się zmienia - od Nauczycielek po obsługę w kuchni.
To daje do myślenia.
Dyrekcja nieelastyczna jeśli chodzi o adaptację dzieci - jeśli dziecko minimalnie odbiega od przeciętności nie jest mile widziane, jako sprawiające kłopoty.
Przedszkole wyraźnie nastawione na zarobek - do tego próby ingerowania w finanse Rady Rodziców i dysponowania jej budżetem.
Rodzice Przedszkolaka
3/5
14-10-2022 09:03
Nie ma przedszkoli idealnych,
W naszym widzę zarówno dużo plusów jak i kilka minusów.
Personel jest wspaniały, panie są zaangażowane, dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Przedszkole jest nowe, dużo ciekawych zajęć (darmowy angielski 3xtyg, zajęcia z logopeda, psychologiem)
Placówka ma swoją bibliotekę, jest dużo inicjatyw na plus (codzienne spacery, nowy plac zabaw (chociaż tutaj mam wątpliwości czy właściciele nie chcieli trochę na nim oszczędzić)
Dużo zarzutów w stosunku do Pani Dyrektor- ok, jest specyficzną, trudną w kontakcie osobą, ale myślę że też rozdartą między oczekiwaniami rodziców a właścicieli przedszkola.
Pamiętajcie państwo, że przedszkole jest publiczne, ale prowadzone przez organ prywatny! Oznacza to, że właściciele mogą podnosić stawkę za żywienie ile chcą, wprowadzać własne zasady rekrutacji itp.
Otrzymują dofinansowanie za dziecko w wysokości ok 1500zl.
Jadłospis jest zdecydowanie do poprawy, nasze dziecko wraca zwyczajnie głodne do domu, ale z tego co wiem trwają konsultacje do poprawy.
Trzymam kciuki za poprawę bo przedszkole ma naprawdę potencjał
Gabi
5/5
13-12-2022 15:32
Naszym zdaniem również polecamy placówkę. W placówce bardzo dużo się dzieje dla dzieci plus atmosfera bardzo pozytywna . Nie ukrywam że zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie będzie pasowało , ale nasze dziecko było w prywatnej placówce duzo przeszliśmy a tu adaptacja przeszła bardzo pomyślnie tylko dzięki Pani Dyrektor i nauczycielom tego przedszkola.
Anna
2/5
19-12-2022 15:22
Największym atutem przedszkola jest kadra. Niestety kompletnie niedoceniania i nieszanowana przez dyrekcję. Po roku funkcjonowania przedszkola większość kadry odeszła lub została zwolniona.

Największą bolączką tego przedszkola jest obecna dyrekcja, która pomyliła stanowiska, role, cokolwiek. Komunikacja przedszkole - rodzice nie istnieje.

Program przeładowany zajęciami i "atrakcjami", a czas na zabawę i czas na powietrzu ograniczony do minimum.


Mama
1/5
03-01-2023 16:36
Chciałabym tylko dodać, do wszystkich poniższych opinii swoje 3 grosze:)
jeśli ktoś bardzo chciałby się dostać do tegoż "wspaniałego przedszkola"- a szczerze odradzam...to uczciwie radzę, żeby podczas rekrutacji.... nie być uczciwym:) już wyjaśniam dlaczego....

Jeśli dostaną Państwo do uzupełnienia wiele dokumentów ( wiadomo!) i między innymi Kartę informacyjną dziecka, gdzie są różne pytania dotyczące dziecka ( co również jest dość oczywiste przy przyjęciu do takich placówek jak żłobek czy przedszkole) jeśli gdziekolwiek Państwo wpiszą, że dziecko ma z czymś trudności, z czymś sobie nie radzi, czy cokolwiek co jest jakimś "problemem" dla dziecka- mogą mieć Państwo pewność że dziecko nie zostanie przyjęte!! Takie są "zasady" przyjęcia dziecka w tym przedszkolu.
"Pani Dyrektor" nie chce widziec w nim dzieci nie radzących sobie, czy dzieci z jakimiś trudnościami, a jedynie chodzące ideały...choć nie wiem czy takie dzieci istnieją...

Bardzo odradzam przedszkole ze względu na Dyrektorkę!!!

Gość.
1/5
05-01-2023 22:58
Ja akurat nie na temat przedszkola bo to moim okiem wygląda ok ale bardziej chodzi mi o zachowanie Pani dyrektor sprawie przyjęcia pracownika. Byłam umówiona na dany dzień, Pani dyrektor nie było nawet nie raczyła mnie poinformować że jej nie będzie a na następny dzień jak zadzwoniłam okazało się że oferta nieaktualna. Wszystko rozumiem ale podejście do osoby,, przyszłego pracownika,, jest wręcz niestosowne. Tak się nie zachowują osoby pełniące jakąś wyższa funkcję. ☹️
Kasia
5/5
25-01-2023 15:00
Czytając Państwa opinie my jako Rodzice mamy inne zdanie o tym przedszkolu . Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze wszystkimi przedszkole na bardzo dużym poziomie sporo zajęć dodatkowych , więcej niż w prywatnych placówkach. My gorąco polecamy :)
Ksenia
1/5
06-02-2023 14:31
No cóż, dopiero w połowie roku w 5latkach dowiedzieliśmy się, że nasze dziecko nie może kontynuowac nauki w przedszkolu w zerówce, gdyz na 3 grupy 5latków placówka planuje utworzyc tylko 1 grupe zerówkową. Kryteria rekrutracji nie podane do wiadomości rodziców - to są tzw. wewnętrzne kryteria przedszkola. Panie nauczycielki cudowne, pani dyrektor tragedia. żałuję, że poslałam dziecko do tego przedszkola. uważam, że ludzie, którzy wysyłaja dzieci na rok do innej placówki, żeby potem zmieniało znowu i szło do szkoły sa po prostu okrutni
Anna
1/5
15-02-2023 21:27
Wielkie rozczarowanie. Wiele kwestii zostało już tu poruszonych jednak należy nadmienić jeszcze kwestie żywieniową. Stawka zywieniowa 22 pln doba. W konkurencyjnych przedszkolach w tym samym czasie średnio 17 pln. Za te pieniądze jedzenie naprawdę słabej jakości. Masa białego pieczywa, śmierdzące pasty których dzieci nie chcą jeść. Mało warzyw i owoców. Na próbę zmiany kateringu czy wysokości stawki żywieniowej arogancka odpowiedź spod skrzydeł wspomnianej tu wczesniej Pani Dyrektor.
Adamski
1/5
21-02-2023 15:19
Panie przedszkolanki są super, zajęcia OK, żywienie w miarę OK, zajęcia dodatkowe OK. Pani dyrektor jest okropna i chamska. Ale Nie polecam tego przedszkola z powodu problemu z higieną. Pomieszczenia w których przebywają dzieci nie mają okien, więc nie da się wietrzyć pomieszczeń. Jest tylko klimatyzacja. Dzieci siedzą w 25 osobowych grupach w dusznych ciasnych salach i momentalnie zarażają się od siebie. W ubikacjach ciągle brakuje mydła, papieru toaletowego i ręczników papierowych. Dzieci bardzo często chorują. Dziecko regularnie przynosi z przedszkola owsiki, a ostatnio nawet wszy i gnidy.
Somsiad
1/5
01-03-2023 16:32
Lemingi z Wilanowa... Czy naprawdę to jest ten poziom dyskusji? "wśiurze z... Sadyby"?
Rodzic
1/5
28-03-2023 21:02
Jedno ze słabszych przedszkoli w okolicy.
Rodzic
1/5
12-04-2023 20:56
Dzisiaj na spotkaniu z rodzicami dzieci "nieprzyjętych" do zerówki, Pani Dyrektor jednak zaczęła respektować obowiązujące prawo i zaproponowała kontynuację edukacji w roku kolejnym. Brawo! Świetnie, że w końcu Pani Dyrektor zauważyła, że jakieś prawo jednak w Polsce obowiązuje i tyczy się również placówki, którą zarządza. Na totalny brak kompetencji na stanowisku na którym znajduje się Beata Jankowska wskazuje jednak fakt, że zaproponowała połączenie dzieci 6-letnich z UWAGA: 3-letnimi w jednej grupie... Naprawdę nie wiem jak to skomentować. Czy organ prowadzący to przedszkole ma świadomość kto kieruje ich biznesem i że jest to osoba skrajnie niekompetentna, niemerytoryczna i bez żadnych kwalifikacji do prowadzenia placówki, której rodzice powierzają swoje dzieci. Dno.
Dodaj opinię