2. Kujawsko-Pomorskie
  3. Bydgoszcz

Przedszkole Niepubliczne "Zielona Kraina"

Gliwicka 11
Bydgoszcz

WWW: zielonakraina.com.pl

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 140 dzieci. Data otwarcia placówki to 29-09-2008.

Opinie o: Przedszkole Niepubliczne "Zielona Kraina"

Dominika
04-04-2019 13:27
Moja opinia o przedszkolu ZIELONA KRAINA W BYDGOSZCZY. Jezeli chodzi o plusy to przedszkole duże przestronne czyste, nauczycielki bardzo miłe fajnie odnoszą się do nauczycieli zeby zachęcić dziecko do jakiejś czynności to zachęcają śpiewem duży plac zabaw. Jest to przedszkole specyficzne tzn stawiają na naturalność nie ma plastików nie ma kolorów w tym przedszkolu. Raz w miesiącu przyjezdza do przedszkola teatrzyk i raz w miesiącu dzieci lepią z gliny są tance i robotyka ale dodatkowo płate, no i dzieci maja angielski co dziennie. Jeżeli chodzi o minusy to moim zdanie jest ich sporo. Dzieci nie obchodzą dnia przedszkolaka, nie ma w tym przedszkolu pasowania na przedszkolaka, nie ma dnia pluszowego misia, nie ma Andrzejek tzn lanie wosku, dzieci na święta nie stroją wspólnie choinki w sali, choinki stoją na korytarzu tak zeby pięknie wyglądało, nie ma walentynek. Uroczystosci obchodza tylko te podstawowe tzn swięta dzien babci, matki, brak zakonczenia roku przedszkolnego dzieci nie dostają z tej okazji dyplomów ukończenia danego roku przedszkolnego a wydaje mi się dzieci cieszą się z takiej małej drobnostki. Ja osobiście posiadam mnóstwo takich dyplomów z mojego przedszkola. Ogólnie obserwując sale to mało zabawek brak kolorowych samochodów lalek wózków sale szare ponure, ciemne dywany bez bar, nie ozdobione okna nie tak dziecięco kolorowo tak jak to obserwuje w innych przedszkolach tzn na stronach. Brak konkursów plastycznych dla dzieci, dzieci 3-4 letnie nie wyjezdzają na wycieczki do teatru do kina, filharmonii, małpich gajów, wyjezdżają tylko te starsze ale za duzo ich tez nie ma. Dzieci nie są wysyłane na konkursy plastyczne, recytatorskie, wokalne. Słabo opisana strona internetowa brak zdjęć tylko na stronie facebooku są zdjęcia ale nawet nie opisane jaka grupa co robiła gdzie była jaki to miało cel nic. Nauczyciele chyba w przedszkolu nie posiadają ksera bo wszystko jest odrysowane od ręki od szablonów. Na placu zabaw tzn. w piaskownicy nie ma normalnych łopatek, wiaderek sa tylko stare garnki ostre bo popsute łyżki.Na tablicach na korytarzu rodzice nie mogą zobaczyc jakich wierszy i piosenek dzieci się uczą bo są tylko podane tytuły a rodzic ma sobie sam szukać w necie całych tekstów. Dzieci często chorują w przedszkolu. co zauważyłam jeszcze dzieci drugie śniadanie, podwieczorek często jedzą bez talerzyków czy serwetek, jedzenie odkładają na stoły gdzie wiadomo są zarazki. W tym przedszkolu nie ma zebrań z rodzicami jest tylko jedno na początku rok szkolnego a w ciągu roku nie ma sa tylko indywidualne spotkania z rodzicami brak integracji rodziców a potem się nauczyciele dziwią że rodzice nie przychodzą na warsztaty Bożonarodzeniowe. Dzieci nie są nagradzane dyplomami nie zapraszaja rodziców na wewnętrzne uroczystosci no i brak sprawozdań z takich uroczystosci na stronie internetowej więc rodzice nie wiedza co się działo kto został nagrodzony jakie miejsce dziecko zdobyło rodzice tylko mają dzieci ładnie ubrać i nic nie wiedzą po co i co sie działo w przedszkolu. Ja zabrałam swoje dziecko z tego przedszkola dałam do publicznego kolorowego z normalnymi zabawkami uważam ze dziecko musi poznawać swiat poprzez kolory kultywowanie polskich tradycji, poprzez wycieczki (a teraz bardzo duzo wyjezdza) do przedszkola przyjezdzają tez teatrzyki a nawet było ostatnio kino sferyczne.
Klaudia
02-01-2024 14:15
Proszę pamiętać, że to przedszkole stara się wdrażać wartości podobne do przedszkoli waldorfskich
Mama Ali
06-02-2024 21:49
O jejku jak Pani mało wiedziała o koncepcji przedszkola . Zanim posyła się dziecko do przedszkola to warto się zapoznać z jego koncepcją . Myślę że jeśli by to Pani zrobiła to nie byłoby tylu rozczarowań . Większość rzeczy które Pani opisuje to jakby żal. Ciesze się że odnalazła Pani szczęście w innym przedszkolu. Bo myślę że dziecku w jednym i drugim było dobrze. Nie wiem tylko czy to Pani miała być zadowolona czy dziecko . Pozdrawiam . Wiem że wpis z 2019 ale musiałam się wypowiedzieć bo lepszego przedszkola nie znam .