2. Małopolskie

Zgody 1
Zdzięsławice

WWW: www.kubusiowadolina.pl

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 30 dzieci. Data otwarcia placówki to 18-10-2010.

Opinie o Niepubliczne Przedszkole "Kubusiowa Dolina" w Zdzięsławicach

Marcin
Nasze dzieci uczęszczały tam dwa lata - po serii nieciekawych zdarzeń zdecydowaliśmy się przenieść dzieci do innego przedszkola. Teraz mamy jak na dłoni przykład jak kiepskie jest to przedszkole i jak dużo w rzeczywistości kosztuje. Za wszystkie rzeczy trzeba dodatkowo płacić - za każdą zabawkę którą dzieci robią na zajęciach którą się rzekomo dostaje w prezencie, trzeba przynosić chusteczki na początku semestru (absurd), za każde wyjście do kina (co w nowym przedszkolu jest w cenie) itp. Płaci się wyprawkę co roku która nie jest w żaden sposób rozliczana a idzie np. na wynajem sali której właścicielem jest Pani Dyrektor.
Wyżywienie to dramat - pomimo zgłaszanych uwag na każdym zebraniu - brakuje warzyw, zdrowych posiłków i różnorodności. Dzieci są praktycznie cały czas karmione płatkami, pierogami i kanapkami.
Aktywność Pan w zakresie wymyślania rzeczy sprowadza sie do wysyłania suchych maili z informacją - "jutro dzieci przychodzą ubrane na żółto", "za tydzień mamy dzień zielony - dzieci mają przyjść ubrane na zielono". Dodatkowo Pani Kierownik do spraw edukacji ma wybujałe zdanie na temat swojej wielkości i nieomylności, nie jest to jednak dziwne ponieważ zazwyczaj właściciel dobiera sobie podobnych ludzi, a właścicielka nastawiona jest tylko i wyłącznie na czerpanie z rodziców pieniędzy oferując średni standard.
Reasumując - jeżeli ktoś chce bardzo posłać dzieci do tego przedszkola - powinien na prawdę się zastanowić, przeczytać dokładnie każdy punkt umowy a jeszcze lepiej pojeździć po przedszkolach w okolicy bo tych nie brakuje a są bardziej przyjazne dzieciom i rodzicom.
Magda
Moja pierwsza córka chodziła tam od 2012 roku przez 1 rok. Woziliśmy ją z Krakowa Ok 15 km w jedną stronę. Niestety odległość i krakowskie korki(sic!) przyczyniły się do tego ze zmieniliśmy. Jesteśmy z Krowodrzy i przenieśliśmy córkę do Lokomotywy na Glogera. Już wtedy wiedzieliśmy ze chyba nikt nie dorówna Kubusiowej Dolinie. W Kubusiowej Dolinie dostaliśmy ciepło, serce, dzieci są dobrze zaopiekowane. Język angielski. Była możliwość innych języków ale na tamten czas poza nami prawie nikt z rodziców nie chciał dodatkowych zajęć. A szkoda. Wyżywienie catering - córka chętnie jadła bo czesto mówiła w domu o tym co lubi z przedszkola jesc aby w domu zrobić to samo. W 2016 daliśmy tam drugą córkę bo w Lokomotywie było tylko gorzej z każdym dniem. To co zasługuje na uwagę to to, ze mimo ze jest to prywatne przedszkole to nie pozwalają sobie wejść na głowę. Widziałam jak madki przyprowadzali chore dzieci tłumacząc się alergią a nauczyciele odsyłali je do domów tłumacząc ze chore dziecko to nie tylko zagrożenie dla niego samego ale zagrożenie dla innych dzieci. Mega mi się to podobało. Kadra już była trochę zmieniona w porównaniu do 2012 ale panie bardzo fajne. Co chwile jakieś aktywności , katecheza dla chętnych, wf z wfista, a największym plusem ten ogromny teren wokół gdzie można cuda z dziećmi robić. Ja jestem zachwycona i polecam każdemu !
Ewelina Dzięgiel
Polecam to przedszkole wszystkim Mamom i Tatom którzy oczekują zaopiekowania i bezpieczeństwa, zrozumienia i empatii. Chodziły tam moje dzieci - Syn mimo ze bardzo aktywny i absorbujący zawsze mile witany w przedszkolu, a nie jest łatwym dzieckiem. Panie szybko miały na niego swój sposób, którego ja sama w domu nawet sobie nie wyrobiłam. Syn uwielbiał to miejsce i do dziś a jest 2 klasie - mówi że wróciłby do Kubusiowej Doliny. Córka natomiast bardzo spokojna, jakby zamknięta w sobie. Wcześniej chodziła do innego miejsca niedaleko....i porównując te 2 przedszkola powiem tylko tyle - w Kubusiowej Dolinie rozwinęła skrzydła , ,otworzyła się i chętnie wracała tam każdego dnia. Nie będę wspominać o atutach jak plac zabaw z atestami, i ogromny parking i ogród . Panie cudne przygotują pieknie uroczystości czy to pasowania czy dzień rodziny . W razie niepogody korzystaliśmy z sali która jest obok.
Super miejsce ! polecamy gorąco !