1. Przedszkola
  2. Mazowieckie
  3. Warszawa

Creative Kids Preschool Niepubliczne Przedszkole

Aleja Rzeczypospolitej 10
Wilanów

Informacje podstawowe

Telefon: 730 105 101
WWW: creativekids.edu.pl/
e-mail: [email protected]
REGON: 365557435

Dodatkowe informacje

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 90 dzieci. Data otwarcia placówki to 30-09-2016.

Atuty

  • język angielski

Opinie o: Creative Kids Preschool Niepubliczne Przedszkole

Dodaj opinię
Joanna
5/5
23-08-2020 11:10
Serdecznie polecam! Profesjonalnie, życzliwie, z dużą uwagą na dzieci.
B
1/5
10-09-2021 14:10
Kadra zmienia się co chwilę. Nic nie jest tu stabilnego. 3 razy trzeba przemyśleć zanim się tam zapisze dziecko
Rodzic dziecka uczęszczającego do tego przedszkola
1/5
10-09-2021 15:21
Mój syn uczęszczał do przedszkola Creative Kids przez 5 miesięcy w czasie których przedszkole dało nam pokaz własnej niekompetencji, absolutnego braku wsparci i nastawienia wyłącznie na własny zysk. Strategia przedszkola nakierowana jest za zatrudnianie jak najtaniej bardzo młodych osób, licząc się z bardzo dużą rotacją (przez 5 miesięcy wymieniła się prawie cała kadra wychowawcza, w tym 3 dyrektorki!!), która siłą rzeczy musi iść w parze z szybkim pozbywaniem się dzieci, które wymagają chociaż odrobiny więcej uwagi i pracy.

Poniżej moje trzy główne zarzuty do placówki poparte faktami:

1. Niekompetentna kadra wychowawcza wśród której nie ma NIKOGO z wykształceniem pedagogicznym.

Mój syn jest niesamowicie wesołym dzieckiem, które rozpiera energia. Kadra zupełnie nie była w stanie poradzić sobie z energią dziecka, a ich jedynym pomysłem było codzienne narzekanie na syna. Przy czym skargi bywały tak absurdalne, jak to że np. syn nie chciał wziąć udziału w jakiś zajęciach, lub nazwał innego chłopca że jest "damski". Na niecałe dwa tygodnie do placówki w ramach wymiany została zaproszona pani pedagog, której od pierwszego dnia udało się uspać syna na drzemkę, a także sprawić, że nagle zaczął zachowywać się bardzo dobrze. Stan ten utrzymywał się przez kolejny miesiąc nawet jak pani pedagog nie było już w placówce. Ewidentnie pokazuje to, że problem leży w braku kompetencji kadry przedszkolnej, a nie w dziecku.

2. Brak jakiegokolwiek wsparcia nas jako rodziców.

Przedszkole nie było skore jakkolwiek doradzić nam i ustalić wspólny plan działania, ograniczając się wyłącznie do nieustannych żali i skarg na dziecko. Spotkanie z psychologiem przedszkolnym, było dwukrotnie przekładane przez przedszkole. W końcu, jak doszło do spotkania, zakończyło się ono stwierdzeniem, że syn zostanie skierowany do poradni pedagogiczno-psychologicznej, przy czym przez kolejne 5 tygodni nie mogliśmy doprosić się o rzeczone skierowanie mimo przypominania się o nie każdego dnia odbierając bądź odprowadzając syna do placówki.

3. Wyrzucania dzieci z przedszkola i szybkie pozbywanie się problemu bez względu na indywidualną sytuację każdego rodzica.

Od lipca zaczęło się ze strony przedszkola „polowanie na czarownice” i zbieranie argumentów przeciwko nam. Został założony zeszyt, w którym codziennie przedszkole zapisywało co dzisiaj dziecko zrobiło, a także byliśmy nękani żądaniami podsyłania potwierdzenia przelewów za przedszkole.

We wrześniu do przedszkola przyszła nowa pani dyrektor (trzecia na przestrzeni 5 miesięcy!!!!) która już 5 dnia swojego urzędowania, bez jakiejkolwiek konsultacji z nami oznajmiła że ze skutkiem natychmiastowym zawieszają naszą umowę! Pani dyrektor na spotkanie przyszła kompletnie nieprzygotowana, nie znając podstawowych faktów z ostatnich miesięcy oraz nie wykazując nawet najmniejszego zainteresowania dzieckiem. Rozmowa z właścicielką również nie przyniosła żadnego rozwiązania, pomimo moich wszelkich propozycji wyjścia z sytuacji, w tym nawet oferty pokrycia kosztów dodatkowej osoby w przedszkolu aby tylko mój syn nie musiał opuszczać placówki. W kółko było mi powtarzane, że i właściciel i dyrektor muszą się kierować dobrem placówki i nie mogą patrzeć na indywidualną sytuację dziecka. Pytanie czy chcecie aby Wasze dziecko chodziło do placówki z taką filozofią działania?

Moja interpretacja tej sytuacji jest taka, że dopóki w przedszkolu było mało dzieci i niepełna grupa, czyli do początku września, to przedszkole trzymało nas u siebie. W momencie kiedy zbliżał się wrzesień i nowy nabór, a przedszkole miało możliwość wypełnić lukę po nas "łatwiejszymi" dziećmi zaczęto na siłę zbierać argumentację, aby się nas pozbyć. Co też zrobiono bez żadnej przestrzeni do negocjacji na samym początku września. Nie bacząc przy tym na fakt, że rekrutacje do innych placówek już się zakończyły, więc będzie nam bardzo trudno przejść w inne miejsce.

Jeszcze raz z całych sił nie polecam!
Mariia
5/5
26-08-2022 08:43
To jest naprawdę najlepsza przedszkola.
I Pani dyrektor i Pani Marta u której jesteśmy
To naprawdę miłość.
były rodzic
1/5
29-08-2022 22:49
Nie polecam przedszkola, kadra się zmienia - nie ma stałości, anglista co rusz się zmienia, jest jeden na całe przedszkole a niby przedszkole dwujęzyczne (na stronie opisują że jest native spiker) ...nie polecam
Mama
1/5
03-09-2022 16:49
Nie polecam! Dzieci traktowane są jak przedmioty! Krzyki, podniesiony ton, siedzenie w kozie to standardy "wychowawcze" rodem ze średniowiecza! Rotacja kadry, ta bez przygotowania pedagogicznego. Niektóre posiłki nie mają wydzielonych porcji dla dzieci, wówczas kto pierwszy ten lepszy. Tragedia!
Ula
5/5
14-09-2022 11:49
Super przedszkole,gdzie brane jest pod uwagę dobro dziecka.Nauczyciele dokładnie wiedzą jak postępować z przedszkolakami w sytuacjach kryzysowych.Dzieci rozwijają swoje umiejętności poprzez realizację podstawy programowej i wachlarz różnych zajęć dodatkowych.
Basia M
5/5
22-09-2022 21:39
Dwójka dzieci w Creative, jedna w tym roku poszła do pierwszej klasy drugi jest w 4 latkach grupa Chmurki. Jestem zadowolona z przedszkola a najbardziej że wróciła do nas Pani Marzenka. Polecam
Elzbieta
5/5
21-11-2022 15:06
Moje dziecko nie chce wychodzic z przedszkola Creative Kids. Przedszkole po zmianie dyrektora odzylo. Kadra jest niezmienna. Ogromny wybor zajec dodatkowych, rowniez bezplatnych. Polecam z calego serca!
Dodaj opinię