Każde dziecko szuka pod choinką wymarzonego prezentu, który wpisze się w jego zainteresowania i pozwoli czerpać radość z zabawy. Tymczasem rodzice mają spory dylemat dotyczący tego, co właściwie wybrać dla swojej pociechy? Pluszaki, książki, artykuły kreatywne czy akcesoria sportowe - lista potencjalnych prezentów jest naprawdę długa, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się poszczególnym propozycjom.

Jakie zabawki dla dziecka będą najlepsze?

Zabawki to bardzo ogólne pojęcie, w którym mieszczą się lalki, samochody, klocki, pluszaki i tym podobne. Wybierając konkretny prezent, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wiek dziecka. Nie wszystkie produkty będą odpowiednie dla maluszków czy przedszkolaków - trzeba uważać zwłaszcza na małe, łatwe do połknięcia części. Ponadto zabawki powinny posiadać atesty, tak aby dziecko mogło bezpiecznie z nich korzystać. Dobrze, jeśli prezenty wpisują się w zainteresowania najmłodszych. Jeśli pociecha uwielbia śpiewać, możemy kupić jej mikrofon interaktywny, natomiast mali fani motoryzacji ucieszą się z prostych lub bardziej skomplikowanych modeli do składania.

Książka pod choinkę, czyli prezent uniwersalny

Dobrych książek nigdy nie za wiele, zwłaszcza jeśli dziecko lubi, gdy się mu czyta lub opowiada różne historyjki. Rodzice, którzy wybierają dla swoich pociech książkę, powinni kierować się, podobnie jak w przypadku zabawek, wiekiem. Większość pozycji literackich zawiera proponowany przedział wiekowy, co znacznie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji. Książki to również różnego typu zeszyty aktywizujące, pozwalające połączyć naukę z zabawą. Najlepsze prezenty świąteczne dla najmłodszych posiadają walor edukacyjny, umożliwiając zdobywanie nowych umiejętności.

Artykuły kreatywne, akcesoria sportowe, czyli co wybrać dla starszaków?

Zabawki i książeczki z pewnością ucieszą dzieci w wieku przedszkolnym, jednak starszakom możemy zaproponować coś zupełnie innego. Dzieci, które uwielbiają prace plastyczne, ucieszą się z zestawów kreatywnych, które pomagają pobudzić wyobraźnię. Ważne, aby były one wyposażone w różnego typu pomoce, takie jak kleje, brokaty, farby i im podobne. Miłośnikom aktywności fizycznej warto kupić akcesoria sportowe - łyżwy, piłkę czy coś z niego wyższej półki, na przykład narty lub rower. Starsze dzieci lubią także zestawy edukacyjne, za pomocą których mogą przygotowywać doświadczenia chemiczne, nauczyć się szyć lub szlifować umiejętności językowe. Sprecyzowane zainteresowania będą kluczem do wyboru najlepszego prezentu dla nastolatka.

Możesz ocenić ten artykuł: