1. Przedszkola
  2. Śląskie
  3. Gliwice

Przedszkole Tęczowa Kraina Filomaty

Informacje podstawowe

Telefon: 32 270 40 23
WWW: filomata.com.pl
e-mail: [email protected]
REGON: 243037845

Dodatkowe informacje

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 85 dzieci. Data otwarcia placówki to 01-09-2010.

Atuty

  • język angielski
  • język niemiecki

Opinie o Przedszkole Tęczowa Kraina Filomaty

Dodaj opinię
Magda
5/5
19-02-2021 11:52
W przedszkolu Filomaty miałam dwójkę dzieci. Z powodów osobistych zmieniliśmy przedszkole na publiczne, wiec mam teraz porównanie.

Propozycja zajęć dodatkowych jest wyjątkowo bogata, bez porównania z oferta publicznych placówek. Rytmika na sali gimnastycznej z pianinem, dwa jezyki obce, teraz również angielski z native speakerem, zajęcia montessori, dodatkowo płatne ale wciąż na miejscu są szachy, judo, tance. konsultacje z logopeda, psychologiem - korzystałam , kiedy była taka potrzeba. Za każdym razem fachowo i na temat.

Wyżywienie: to zawsze najtrudniejszy temat w każdym przedszkolu z cateringiem. Bywali lepsi i gorsi dostawcy, z tego co pamietam ten ostatni dostawca sprawdził się najbardziej. Tu dodam, ze placówka państwowa z kuchnia na miejscu w mojej opinii jest zdecydowanie lepsza opcja.

Nauczycielki - najjaśniejszy punkt tego przedszkola. Mega kreatywne, maja mnóstwo pomysłów na ciekawe zajęcia. Widać po pracach, jakie dzieci przynoszą do domu. Empatyczne i naprawdę przejmują się zgłaszanymi problemami. Moje doświadczenie było takie, ze zawsze miały czas na rozmowę.

Dodatkowo, częste konkursy, kiermasze świąteczne, pilniki majowe, inne wydarzenia z rodzicami czy dziadkami świetnie organizowane.

Ciemne strony? Niektórzy rodzice - wiecznie niezadowoleni i wymagający cudów, bo przecież płaca.. oczywiscie nie wszyscy, bo większość to naprawdę fajni ludzie. Ale niektore dyskusje na whatsappie przyprawiają o zawrót głowy.

Czesne jest sporym wydatkiem przy 2 dzieci, ale po zmianie na naprawdę dobre przedszkole publiczne, widzę różnice na korzyść Filomaty.


monia
1/5
12-03-2021 07:24
Tragedia wiecznie nie zrobiony materiał rodzic jak nie sprawdzi-to się nie dowie. Pani prezes dyskutująca wiecznie o porozumieniu bez przemocy ( zawsze ten sam wykład) o bezsensie kar i nagród - a maile do rodziców ze skargami wiecznie! Rodzica tam nie ma i w domu ma być egzekutorem? Na zebraniu online Pani dyrektor prosi rodziców o pochlebne opinie rodziców na forach internetowych- bo im zależy. Na opinię się pracuje a nie żebrze! Najgorsze punkty Pani, która nie jest ani konkretna ani komunikatywna. Rozmowa o dziecku jakby go nie znała. Drugi tragiczny punkt to druga Pani, która jakby za karę tam chodziła. Szkoda pieniedzy i czasu
andrzej
1/5
12-03-2021 16:05
zgadzam się z opinią że chodzi tylko o kasę. W trakcie lock downu gdzie przedszkole było zamknięte całkowicie obniżyli czesne o 20 procent dopiero po ciężkiej wojnie z rodzicami. Argument - bo jest im ciężko i rodzice powinni być solidarni i pomóc. Ale u rodziców raj... Kilka osób nie zapłaciło - więc nie mogli tego przeżyć i rodzice otrzymali osobliwego maila z może nie wprost wyrażonymi - ale pretensjami o ten fakt. I jeszcze jedna uwaga - jak z rodzicem jest problem bo czepliwy, lub z dzieckiem - bo rozrabia - mają jedną metodę: nie po drodze nam...
Katarzyna
5/5
27-04-2021 14:03
Dla mnie wyznacznikiem jest informacja zwrotna od mojego dziecka. Jesteśmy w bliskiej relacji i kontakcie. Widzę i słyszę że jest tam szczęśliwy. Mamy bieżący kontakt z wychowawcą. Bez problemu też spotkaliśmy się ze specjalistami z przedszkola. Oczywiście, czasem mamy różne oczekiwania jako ludzie. Nasze zostały zaspokojone. Drugie dziecko też będzie wychowankiem tego przedszkola. Maluch wychodzi z uśmiechem, czasem chce zostać dłużej. My jesteśmy zadowoleni.
Ania
5/5
04-05-2021 23:01
Moje dziecko chodzi do tego przedszkola drugi rok. Wcześniej słyszeliśmy o przedszkolu sprzeczne opinie i cieszę się, że chciało nam się jakoś dogłębniej to sprawdzić. Ludzie mają różne wyobrażenia i oczekiwania. My nie mamy powodów do narzekania, dziecko chętnie chodzi do przedszkola. Jak coś nas niepokoi, można rozmawiać z paniami, widzę, że bardzo starają się zaopiekować każdym dzieckiem. My dostaliśmy sporo wsparcia od pani psycholog, kiedy dziecko miało problem z adaptacją. To dla nas duży plus, że mają psychologa na miejscu, dodatkowo pani jest bardzo zaangażowana, zna dzieci i ma z nimi dobry kontakt. Wychowawczyni otwarta, przekazuje nam wiele informacji na temat dziecka. Kadra nastawiona na podejście bez nagród i kar, wiele razy to słyszymy i wiem, że nie wszystkim rodzicom to pasuje. A dla nas to był jeden z powodów wyboru tego przedszkola, tak samo jak Porozumienie bez przemocy, o którym co jakiś czas przypominają rodzicom panie z zarządu. Nam to bardzo odpowiada i widzimy jak dużo uwagi panie poświęcają na to, aby dzieci np. radziły sobie ze złością i z konfliktami.
Najtrudniej jest z jedzeniem, ale nasze dziecko w ogóle nie bardzo chętnie je.
Przedszkole mocno stawia na angielski, widzę efekty, syn coraz więcej słów i zdań powtarza w domu. Jest zachwycony obecnością czarnoskórej pani, która jest nativem. Bardzo chętnie opowiada o tym, co robią.
We wrześniu było mi trudno z tym, że rodzice nie mogą wchodzić do przedszkola, ale teraz widzę, że to się przełożyło na większą samodzielność syna. Dla mnie tak może zostać.
Podoba nam się dodatkowo, że rodzice mają możliwość uczestniczenia w różnych spotkaniach z zapraszanymi gośćmi na temat wychowania i w ogóle psychologii. To dla mnie wielki plus, że pomagają rodzicom połapać jakoś te tematy. Ja polecam to miejsce.
Bożena
1/5
11-11-2021 11:33
Właścicielki przedszkola nie interesowały się nim przez osiem lat, więc nie ma się co dziwić , że wszyscy narzekają
Kasia
1/5
16-01-2022 13:55
nie polecam tego miejsca nikomu
Ewa
5/5
30-01-2022 08:52
Nasza córka uwielbia to miejsce.
Przedszkole ma dużo plusów, świetna pani nativka, bardzo dużo angielskiego i innych różnorodnych zajęć , także Montessori, wycieczki.
Panie mają cudowne podejście do dzieci, jest profesjonalna pomoc psychologa. Ja doświadczyłam tu wsparcia i współpracy.
Anna
5/5
14-03-2022 22:38
Ja polecam w 100 procentach. Świetne miejsce dla dzieci.
Ania
5/5
17-03-2022 12:26
Czytając negatywne opinie mam wrażenie, że moje dzieci chodzą do innego przedszkola.
Do Tęczowej Krainy FILOMATY dzieci uwielbiają chodzić, uwielbiają zajęcia, uwielbiają swoje Panie, uwielbiają Panią Crystal i Panią Anię w sekretariacie. Może brzmi to lukrowato, ale taka jest prawda.
Gorąco polecam.
Ola
5/5
18-03-2022 17:57
Świetne przedszkole!
Serdecznie polecam!
Magda
5/5
31-03-2022 18:30
Mój synek jest od pierwszego dnia w przedszkolu bardzo zadowolony i bardzo lubi tam chodzić. Zajęcia są bardzo dobrze prowadzone, dzieci robią ciekawe projekty, Panie poświęcają im dużo uwagi i bardzo dobrze się nimi opiekują, mają z dziećmi fajny kontakt. Atmosfera jest bardzo przyjazna. Z dodatkowych zalet są np. zajęcia językowe z native speakerem. Przedszkole jest bardzo ładnie wyposażone i kolorowe.
Dodaj opinię