2. Mazowieckie

Przedszkole Kolumbus Junior

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 55 dzieci. Data otwarcia placówki to 10-06-2019.

• język hiszpański

Opinie o: Przedszkole Kolumbus Junior

Sebastian
29-08-2020 06:54
Witam
Ciekawe dlaczego negatywne opinie zostały usunięte bo co prawda kole w oczy panią dyrektor.
Chcecie tam pracować omijać szerokim łukiem praca traktowana jako tymczasowa
...
05-02-2021 09:24
Brak szacunku przez panią dyrektor do pracownika!
Zero powagi!
rozczarowana mama
09-09-2021 03:55
Moja córka chodzila do przedszkola Kolumbus Junior w Błoniu pół roku, wiele rzeczy nie do końca mi odpowiadało, ale wiadomo wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Decyzję o odejściu - natychmiastowym spowodowało to, że pewnego dnia dziecko "wygadało się" że oglądało w przedszkolu bajkę. Pomyślałam, że moze w ramach nauki angielskiego i że to jednorazowa sytuacja. Napisałam prośbę o wyjaśnienie do Pani Dyrektor przedszkola Kolumbus Junior w Błoniu i pozostałam bez odpowiedzi. W między czasie dopytywałam dziecko czy oglądala i co. Tak mniej więcej co drugi dzień, ciocie puszczały: smerfy, ciekawskiego georga, jakieś bajki o dinozaurach. Nie było to w ramach zajęć, tylko w grupie łączonej, czyli jak się domyślam dla świętego spokoju cioci. Nie jestem pewna, ale chyba tylko jedna ciocia miała zwyczaj puszczania bajek - ciocia Ola.
Przedszkole kosztuje 1000 zł i nie jest warte tych pieniędzy. Moje dziecko, chodzi do przedszkola żeby rozwijać swoje kompetencje społeczne, a nie siedzieć przed ekranem (komputera !) i to za 1000 złotych.
niestety gdyby Pani dyrektor zechciała w jakikolwiek sposób zareagować, wyjaśnić, Pokazałaby, ze dla niej taka praktyka jest niedopuszczalna - nie byłoby tematu. Niestety komunikacja Pani dyrektor z rodzicami, jest zerowa. Inni rodzice tez narzekają na brak współpracy z Panią dyrektor. Inne zarzuty do przedszkola Kolumbus Junior w Błoniu:
1. wielokrotnie prosiłam, zeby dziecku podawać wodę - nie pije herbat i kompotów. Odbierając ją przywoziłam butelkę wody, którą na raz wypijała - taka była spragniona
2. Brak angielskiego - odeszla bardzo dobra nauczycielka.
3. wicedyrektorka, która jest niby "psychologiem" wystawiła opinię odnośnie dziecka, było w niej kilka sformułowań, które mnie zmartwiły, bo nigdy ciocie mi tego nie sygnalizowały, np. że dziecko jest wycofane i że bawi się samo. Gdy pytałam cioć o to powiedziały, że może jak wchodzi do sali jest trochę nieśmiała (ale wynika, to z tego że jest mała i nowa) a sama się nie bawi bo upatrzyła sobie koleżankę, którą bierze za rękę do zabawy. sami oceńcie Państwo kompetencje psychologiczne tej Pani. Co najbardziej mnie rozbawiło, to zalecenia, żeby wspierać dziecko w samodzielnym ubieraniu. Pani nie wiedziała, że moja córka ubiera się samodzielnie.
4. Najważniejsze - chodzila tam pół roku. Może 2 razy weszła do przedszkola bez histerycznego płaczu. teraz chodzi do innego - w nowym pozwalają mi wejść do szatni, pożegnać się z dzieckiem i nie ma żadnego płaczu. dziecko do nowego przedszkola chodzi uśmiechnięta. kilka dni po zmianie (po adaptacji) - upewniała się że będzie chodziła do nowego, bo do starego nie chce. Zresztą, nie wiem ile w tym prawdy, ale żałuję że jej nie słuchałam, jak na poczatku adaptacji w Kolumbus Junior w Błoniu mówiła, że tam jest "nudno, zimno i dzieci biją"
Zadowolona Mama
20-09-2021 11:18
Moja córka chodzi do przedszkola 3 rok. W tym czasie nauczyła się bardzo dużo rzeczy o sobie i otaczającym ją świecie właśnie w tym przedszkolu. Wspomniana tu Ciocia Ola to bardzo zaangażowana wychowawczyni, jak zresztą wszystkie Panie, które robią bardzo dużo, aby pokazać, zaciekawić czy nauczyć. Dzieci potrafią liczyć, znają literki, planety, zasady segregacji śmieci, zasady grzecznego zachowania, poprawnego nakrywania do stołu, zdrowego żywienia itd. Promowana jest nauka, praca wlasna, współpraca, pomaganie słabszym. W tym czasie moja córka wielokrotnie mnie zaskoczyła znajomością rzeczy, których z pewnością nie dowiedziała się ode mnie. Nie jest prawdą, to, że dzieci spędzają dzień na oglądaniu bajek na telewizorze, owszem w ramach wielojezyczności oglądają Świnkę Pepę ale w ten sposób uczą się aktywnie dwóch języków obcych i osłuchują z 2 kolejnymi. Nie mam również wrażenia, żeby nie było w naszym przedszkolu miejsca na dialog z rodzicami. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że na początku jego funkcjonowania nie było tak dobrze jak teraz ale wszystkie moje pomysły, uwagi, zastrzeżenia były zawsze co najmniej wysłuchiwane a niejednokrotnie spełniane. Nie mogę zgodzić się z tak krzywdzącą opinią na temat przedszkola, które tyle dobrego daje mojemu dziecku i tak je rozwija.
Mama
23-10-2021 12:47
Katarzyna
15-04-2022 01:14
W przedszkolu panuje przyjazna atmosfera. Wszystkie panie-ciocie są ciepłe i serdeczne. Zajęcia są ciekawe i urozmaicone. W przedszkolu stawia się na samodzielność, dzięki czemu moje dziecko nauczyło się wiele rzeczy samo robić i jest z siebie dumne. Polecam!