1. Przedszkola
  2. Podkarpackie
  3. Rzeszów

Niepubliczne Przedszkole Malinowa Żyrafa

Stanisława Wyspiańskiego 36
Rzeszów

Informacje podstawowe

Telefon: 501 725 497
e-mail: [email protected]
REGON: 386950745

Dodatkowe informacje

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 15 dzieci. Data otwarcia placówki to 04-09-2020.

Atuty

  • język angielski

Opinie o: Niepubliczne Przedszkole Malinowa Żyrafa

Dodaj opinię
Loli
1/5
27-09-2022
Jedna gwiazdka za to, że przedszkole kupuje klientów modnym teraz nvc, rb, Montessori itp.
Na grupach mamowych i rozmowie przed przyjęciem dziecka pani dyrektor i właścicielka szczycą się tym, że prowadzą przedszkole w duchu rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Natomiast sposób rozwiązywania problemów w przedszkolu z dziećmi przez przedszkolanki, kontakt z rodzicami przedszkolanek, pani dyrektor oraz właścicielki zupelnie temu przeczą. Dostaliśmy też info, że w przedszkolu są stosowane elementy Montessori. U mojego dziecka wyglądało to Montessori tak że mogło robić co chce w przedszkolu i samo o sobie decydować czy uczestniczy w zabawie czy zajeciach przygotowanych przez panie (zazwyczaj byly to jakies nudy dla dziecka). To co rozwineliśmy w domu, podążając za zainteresowaniami dziecka stanęło w miejscu. Mieliśmy też poczucie, że brak jest organizacji, brak zasad, brak komunikacji z dzieckiem i tlumaczenia zachowań 'cioć'. Dziecko czuło się zagubione i często przynosiło opowiadania rozwiązywania konfliktów innych dzieci i nas w domu pytało czemu ciocia mówiła to czy tamto. Zdaje się że brak jest kontroli i egzekwowania od owych cioć bycia przede wszystkim człowiekiem wobec emocji i granic dziecka.
Jeśli ktoś oczekuje od przedszkola czegoś wiecej - nie polecamy. Wg nas nie spełniają nawet podstawowych kryteriów przedszkola pracujacego w duchu Montessori, Emilio Reggio, nvc czy bliskosciowego. Poza tym jest całkiem okej i bezproblemowe dzieci będą zadowolone. Jak w każdym innym przedszkolu w Rzeszowie 🙂 z tym że tutaj czesne jest jednym z wyższych dlatego nie warto przepłacać jeśli mamy dostać to co gdzieś indziej.
Xxx
1/5
09-12-2022
Przedszkole tylko i wyłącznie w opisie z elementami nvc i rb. Panie, które obecnie tam pracują nie maja pojęcia czym jest porozumienia bez przemocy wg dyrekcji to jest ok bo najważniejsza jest intencja.
Brak zasad, brak obowiązków np. dzieci nie musiały sprzątać po sobie zabawek.
Brak informacji zwrotnej na temat dnia dziecka w przedszkolu. Jeśli rodzic chce się dowiedzieć jak dziecko funkcjonuje w placówce to ma napisać maila i zostanie mu wyznaczony termin spotkania z nauczycielem.
Kontakt z dyrekcja bardzo trudny, znikomy.
Po godzinie 14:00 zostaje jedna pani na wszystkie dzieci - 23. Owszem jest jedna osoba z dyrekcji na zapleczu ale na sali jest jedna pani. Warunki jak w publicznym a koszt to 700 zł plus wyżywienie.
Rodzic
1/5
11-12-2022
Ja ze swej strony chciałbym dodać, że na zwrócenie uwagi przez rodziców do dyrekcji, że sposób komunikacji nauczyciel- dziecko nie jest w języku nvc dyrekcja odpowiada atakiem i komentarzem „czy osoby które mają pretensje mówią tak do dziecka w domu?”
Skoro przedszkole ogłasza się jako placówka z nvc to karygodne jest to, że nauczyciele którzy tam pracują nie maja żadnego przeszkolenia w tym zakresie, a dyrekcja jest oburzona, że rodzic tego oczekuje.
Tak jak wyżej zostało napisane - nvc i rb tylko w hasłach reklamowych.
Rodzic
1/5
16-12-2022
Sposób komunikacji z rodzicem daleki jest od zasad, którymi placówka się reklamuje. Każdą sugestie, czy wyraz niezadowolenia ze strony rodzica Panie odbierają jako atak, sugerując podważanie ich kompetencji. Większość przyczyn problemów jakie się pojawiają kadra widzi w dziecku, bądź w rodzicu, sobie na ogół nie ma nic do zrzucenia. Z dużą łatwością Panie sugerują dzieciom różne zaburzenia, które bardzo często się nie potwierdzają i po kontakcie z psychologiem okazuje się, że to nie w dziecku jest problem.

Nie jest to zdecydowanie placówka dla wymagających, czy wrażliwych dzieci, które potrzebują więcej uwagi i zaangażowania.

Panie mają duże oczekiwania względem dzieci, a te które nie zachowują się w książkowy, albo oczekiwany przez Panie sposób nie są w tym miejscu akceptowane.
Tata
5/5
09-02-2023
Najlepsze przeczkole jakie można sobie wyobrazić. Panie widać prowadzą je z pasja do dzieci. Ciocie super dziewczyny curka uwielbia tam chodzić. Zastanawiam się ile trzeba mieć jadu w sobie by szkalować takie miejsce .
Nika
5/5
20-02-2023
Polecam placówkę. Dzieci praktycznie codziennie wychodzą na zew. Owszem są brudne, upaprane ale i szczęśliwe. Co tydzień otrzymuję na maila zdjecia z całego tyg. z informacją co dzieci robiły. Jeśli jakis mam problem czy to z komunikacją czy to z zachowaniem mojego dziecka idę z tym problemem do dyrekcji i osobiście omawiam temat, poza żalami przez fb czy innych forach. Moje dziecko jest w spektrum, od przedszkola i pań dostaję ja jako matka dużo wsparcia jak i moje dziecko. Obecnie w przedszkolu ma realizowane dodatkowe indywidualne nauczanie zgodnie z wytycznymi z poradni pp. O to postarało się przedszkole, żeby w krótkim czasie kogoś znaleźć i wesprzeć.
Mama
5/5
20-02-2023
Swietne przedszkole moje dziecko uwielbia tam chodzic
Mama
5/5
16-03-2023
Przedszkole super, kameralne. Panie miłe i pomocne. Co dziennie ciekawe zajęcia. Atutem jest też duży ogród i to, że dzieci codziennie są na zewnątrz. W przedszkolu dzieci też dużo uczą się o przyrodzie. Widać, że wartościami przedszkola jest szacunek do przyrody i drugiego człowieka.
Polecam
Sabina
5/5
23-03-2023
Mam porównanie z innymi placówkami, z którymi z racji zmiany miejsca zamieszkania mieliśmy styczność. Malinową Żyrafę będę polecać każdemu rodzicowi, który szuka miejsca, gdzie podąża się za dzieckiem. Gdzie dzieci mają wspaniałą przestrzeń do rozwoju i wzrastania. Gdzie na dzieci patrzy się indywidualnie. Gdzie panuje wzajemny szacunek. Gdzie bierze się pod uwagę potrzeby dziecka. Gdzie nie ma złej pogody na wyjścia. Gdzie adaptacja jest przyjaznym procesem. Gdzie emocje dzieci są zaopiekowane. Szkoda, że takie miejsca to wyjątki na mapie przedszkolnych placówek. Bardzo żałuję, że Malinowa Żyrafa nie mogła być jedynym przedszkolem mojego dziecka. Wiem jednak, że dzięki pracy nauczycielek (wspaniałych cioć) w innym miejscu było już mojemu synowi łatwiej.
Mama
5/5
26-03-2023
Dzień dobry, polecam przedszkole, moje dziecko jest zadowolone, chodzi do przedszkola z radością. Codziennie są ciekawe zajęcia, przynosi dużo prac plastycznych.
Polecam
Rodzic
5/5
17-04-2023
polecam to przedszkole każdemu kto szuka wyjątkowej placówki dla swojego dziecka.
Szkoda że takich miejsc, gdzie jest łagodna adaptacja, gdzie nie ma kar, naklejek za "ładne zjedzenie obiadku" itp po prostu w Rzeszowie nie ma.
Córka jest zakochana w przedszkolu, Panie są empatyczne, miłe, zaangażowane w swoją pracę.
Mnóstwo ciekawych zajęć, a co też jest wyjątkiem na tle innych przedszkoli dzieci codziennie są na podwórku, gotują w kuchni błotnej, korzystają z ogródka.
Widać, że dużą wagę przywiązuje się tutaj do edukacji przyrodniczej.
Karolina
5/5
02-01-2024
Przedszkole wyjątkowe, aż szkoda że córka zakończyła już etap przedszkola, bo uwielbiała je. Polecam bardzo:)
Krk
5/5
11-03-2024
Przedszkole jest wyjątkowe, ciekawe zajęcia, przesympatyczne Panie, które dają dzieciom mnóstwo ciepła i życzliwości. Jak córka musi zostać w domu z powodu choroby i nie może być w przedszkolu jest bardzo niezadowolona. Polecam z całego serca:)
Dodaj opinię