2. Kujawsko-Pomorskie

Niepubliczne Przedszkole "Kolorowe Nutki u Babci Ani" w Bydgoszczy

Ignacego Paderewskiego 2
Bydgoszcz

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 60 dzieci. Patronem przedszkola jest Edmund Bojanowski. Data otwarcia placówki to 19-09-2014.

Opinie o: Niepubliczne Przedszkole "Kolorowe Nutki u Babci Ani" w Bydgoszczy

Magda
29-01-2020 11:14
Przedszkole w starym, ciemnym budynku, wygląda jakby miało się rozpaść. Plac zabaw w ekologicznym wydaniu, czyli piaskownica wokół drzewa i zjeżdżalnia, do tego trochę trawy i betonu. Wnętrze pozostawia wiele do życzenia. Sale słabo wyposażone, meble i dywany stare, kto wie czy mają atest... nauczyciele dawniej byli w porządku, teraz zaszło znów wiele zmian, więc ciężko powiedzieć. Kadra zmienia się co chwilę, bo większość pracowników nie ma ochoty żyć w atmosferze mobbingu. Problemem jest tu dyrektorka, właścicielka, czyli tytułowa babcia Ania. Kobieta przekonana o swojej niesamowitości, mądrości kroczy korytarzami niczym królowa i od kadry oczekuje królewskiego traktowania, całowania po stopach, przytakiwania na wszystko co powie, rzucania innych prac, gdy wejdzie do sali, braku własnego zdania (na rzecz jej pomysłów, często dziwnych i nietrafionych). Szacunek, zdaniem p. Dyrektor należy się jej, bo łaskawie daje innym szanse zarobienia pieniędzy, inni na niego nie zasługują, a już na pewno nie pracownicy z własnym zdaniem. Tacy są tu traktowani jak zło konieczne. Mobbing, niekonstruktywna krytyka (przy rodzicach, dzieciach), doprowadzanie do płaczu, zarzucanie braku wykorzystywania mózgu, tysiące nowych obowiązków (które trzeba wykonywać na już, najlepiej jednocześnie z tymi poprzednimi - w końcu co za problem robić tysiąc rzeczy na raz, albo zrobić to w domu?), indoktrynacja religijna (Bóg ma moc, a Superman i Potter to synowie szatana) - to codzienność Kolorowych Nutek
Radek
15-09-2021 15:39
Pani dyrektor jest zarąbista- wie czego chce i już. Ceny umiarkowane - za jakość trzeba zapłacić- pieniędzmi. Jak płacisz na czas, to jest ok. Jak się spóźnisz z opłatą to masz problem ty i twoje dziecko. Przynajmniej mam pewność, że dziecku się nie nudzi.
25-11-2021 13:33
O tym przedszkolu można by niewątpliwie napisać wiele.. złego. Podstawowym i największym problemem przedszkola jest dyrektorka. Osoba w swoim mniemaniu wspaniała i nieomylna, czego jednak nie potwierdza nikt z rodziców ani dzieci. Dzieci skarżą się w domu na złe traktowanie przez Panią dyrektor. Wszelkie próby kontaktu z dyrekcją kończą się fiaskiem - dyrektorka ciągle udaje, że jej nie ma, że nie ma czasu, że jedzie do urzędu miasta (co do tego akurat nie ma się co dziwić, bo na stronie urzędu można poczytać różne ciekawostki o "uczciwości" dyrekcji). Pani dyrektor chyba nie rozumie podstawowej zasady - że to ona jest dla rodziców i naprawdę nie robi łaski, że raczy się spotkać i omówić problem wynikający notabene z jej skandalicznego zachowania.
Kolejną sprawą jest chaos panujący w przedszkolu, czego niewątpliwą przyczyną jest również Pani dyrektor. Co chwilę zmieniają się nauczycielki i osoby prowadzące dodatkowe zajęcia (zresztą z opowieści dziecka wynikało, że te dodatkowe zajęcia to również ściema). Panie są bardzo miłe, życzliwe i świetnie zajmują się dziećmi, jednak wszystkie te osoby bardzo szybko odchodzą - czemu nie ma się co dziwić. Szkoda, że nie zmienia się dyrekcja, bo to byłaby jedyna szansa na pozytywne zmiany w tym przedszkolu.
Zdecydowanie taka osoba jak obecna dyrektorka powinna mieć całkowity zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności tego typu. Radzę rodzicom zgłaszać Panią dyrektor i jej poczynania wszędzie gdzie się da, licząc, że merytoryczna kontrola wykaże szereg jej nieprawidłowości i skandaliczne zachowanie wobec dzieci i rodziców.
Kasia
29-01-2024 13:19
Bardzo polecam to przedszkole. Syn chodzi juz drugi rok. Jest w grupie 6-latków. Syn ma autyzm atypowy, przedszkole stanęło na wysokości zadania. Panie terapeutki, wychowczynie, dyrekcja przemiłe i sympatyczne dbające o to żeby Syn był jak najlepiej przygotowany do szkoły. Są sale terapeutyczne dobrze zaopatrzone. Logopeda, psycholog. Jestem naprawdę zadowolona. Syna przeniosłam z innego przedszkola i to była najlepsza decyzja jaką podjęłam
Heros