2. Mazowieckie

Działkowa 31
Łomianki

WWW: dzieciecaplaneta.pl

Jest to prywatne przedszkole. Uczęszcza do niego około 45 dzieci. Data otwarcia placówki to 09-12-2009.

Opinie o: Europejskie Przedszkole Niepubliczne Dziecięca Planeta

Konrad
23-11-2022 10:04
Przestrzegam przy tym przedszkolem! Polecam natomiast poszukanie innych opinii w Internecie. Jest ich dużo i potwierdzają wszystko to, czego moje dziecko doświadczyło: kadrze brakuje serdeczności i zainteresowania podopiecznymi. Przeczytałem, taką opinię, że jest to ładna, dobrze zorganizowana przechowalnia. Niestety, my to wiemy dopiero po czasie.
Zapisaliśmy syna do przedszkola w listopadzie, po okresie normalnej adaptacji. Zostaliśmy zapewnieni, że nie jest to jakakolwiek przeszkoda, żeby syn mógł zostać przyjęty. Przez pierwszy tydzień syn chodził do przedszkola chętnie. W drugim tygodniu zaczęły się problemy z oddaniem dziecka. Dziecko nie chciało zostawać w przedszkolu. W tym czasie dwukrotnie żona zaobserwowała, że dziecko na placu zabaw bawi się samo, natomiast opiekunki nie interesują się nim i nie zachęcają do zabawy z dziećmi. Ponieważ przedszkole udostępnia dostęp on-line do monitoringu, dwa dni temu zaczęliśmy obserwować dziecko w trakcie zajęć. Okazało się, że mój syn, będący w trakcie adaptacji, przez cały czas swobodnej zabawy nie był przedmiotem jakiegokolwiek zainteresowania ze strony dwóch (!) opiekunek. Dziecko siedziało samo w kącie sali i nie uczestniczyło w zabawach z dziećmi. Przez ten czas żadna z opiekunek ani razu nie próbowała nawiązać kontaktu z dzieckiem.
Sytuacja została zgłoszona dyrekcji. Ku naszemu zaskoczeniu w momencie, kiedy dziecko było odbierane, pojawiła się wicedyrektor szkoły z pretensjami, że żona „dzwoniła ze skargą”, zamiast porozmawiać z opiekunką. Wieczorem opiekunka wysłała do mojej żony wiadomość, w której dodatkowo wylała swoje żale. W wiadomości usiłowała uzasadnić swoje zaniedbanie tym, że na etapie adaptacji „normalnym zachowaniem jest obserwacja innych dzieci” oraz „nie należy wtedy zmuszać dziecka do aktywności”. Nie jesteśmy fachowcami, dlatego wiadomość zachowaliśmy i całą sytuacje skonsultowaliśmy wczoraj z psychologami w dwóch innych przedszkolach, z którymi skontaktowaliśmy się na cito, żeby przepisać dziecko do nowego miejsca. Opinie były skrajnie negatywne - pozostawione samo sobie trzyletnie dziecko, które bawi się samo jedną zabawką w kącie sali, do którego nikt się nie odzywa, nie obserwuje innych dzieci, a jest jedynie w okrutny sposób izolowane i nie ma jakichkolwiek podstaw, żeby budować relację z innymi dziećmi lub opiekunką. „Uzasadnienie” zaniedbania jest całkowicie sprzeczne z tym, w jaki sposób trzyletnie dzieci powinny być adaptowane do grupy rówieśniczej oraz w jaki sposób nawiązują relacje z opiekunem. Dodatkowo świadczy o całkowitym braku empatii oraz przygotowania do wykonywania zawodu.
Na koniec całej sprawy, dyrekcja szkoła nie przyjęła wypowiedzenia umowy z powodu rażącego jej naruszenia przez przedszkole. Pismo nie zostało przyjęte, natomiast pani dyrektor rzekomo czuła się „zagrożona”, ponieważ odmówiłem rozmowy i wysłuchania jej stanowiska.
Podsumowując, polecam omijać to miejsce szerokim łukiem! Świetny marketing, ładny budynek, dobre wyposażenie, tylko brak elementarnej serdeczności w stosunku do dzieci i jakiejkolwiek autorefleksji.
11-12-2023 10:24
Przedszkole wybraliśmy po wizytach w czterech innych placówkach.
Dodatkowo mieliśmy trzy rekomendacje.
W trakcie adaptacji otrzymaliśmy bardzo duże wparcie cioć oraz Pani Ani.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru oraz indywidualnego podejścia. Jesteśmy informowani o tym jak przebiegł dzień w przedszkolu dzieciom. Syn chętnie opowiada o tym co robił w przedszkolu. Kadra organizuje super inicjatywy takie jak nocowani, wycieczki, przedstawienia itp. Ciocie stawiają na samodzielność dzieci oraz przygotowanie dzieci do pójścia do szkoły. W przedszkolu odbywają się również dodatkowe zajęcia co jest dużym plusem (logopedia, judo itp).Jestem po wrażeniem jak nasz syn się rozwija.
11-12-2023 10:26
Przedszkole jest bardzo zadbane. Pan Jurek dba o każdy szczegół.
Kasia
07-01-2024 20:37
Bardzo dobre przedszkole dbające o rozwój dzieci i ich przygotowanie do przedszkola. Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni. Codziennie dostajemy od cioci informacje jak minął dzień.
26-03-2024 11:56
Najlepsze przedszkole w Łomiankach.
Córka była bardzo dobrze przygotowana do pójścia do szkoły.
Świetne zajęcia, wycieczki i atrakcje dla dzieci.
Miejsce nastawione na rozwój dziecka.